Київрада буде забирати землю у забудовників

Тепер забудовник може позбутися землевідведення в Києві, якщо будівництво об’єкта не розпочато протягом 5-ти років або терміни закінчення будівництва, згідно проектно-кошторисної документації, перевищено більш ніж на три роки.

Про це йдеться в законопроекті “Про посилення захисту прав інвесторів під час інвестування (фінансування) будівництва житла“. Даний законопроект розробило Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Як говориться в законопроекті, терміни і будівництво замовником житлових об’єктів із залученням коштів приватних інвесторів повинні контролюватися місцевими держадміністраціями. У той же час міськрада Києва зможе отримати право скасовувати землевідведення за неефективне використання земельних ділянок під будівництвом багатоквартирних будинків.

Крім того, землевідведення можуть бути скасовані Київрадою, в тих випадках, якщо замовник або визнали банкрутом, або вступило в силу рішення суду про притягнення до кримінальної відповідальності керівника компанії-замовника будівництва або підрядника за правопорушення, пов’язані з будівництвом житла.