Київ виявився найгіршим містом Європи для бізнесу та інвестицій

Столиця України посіла 108-е місце з 120 найбільших міст світу в рейтингу конкурентоспроможності, складеному дослідницькою компанією Economist Intelligence Unit (EIU).

Завдання аналізу полягала в тому, щоб визначити, якою мірою різні міста світу привабливі для інвестицій, бізнесу і жителів. Порівняння проводилося за такими параметрами, як економічний потенціал, фінансова система, інститути, людський капітал, фізичний капітал, глобальна інтеграція, соціально-культурне середовище і навколишнє середовище. У підсумку виявилося, що кращі умови для ведення бізнесу та інвестування створені у Нью-Йорку, який зайняв перше місце рейтингу. Далі в порядку убування ідуть Лондон, Сінгапур, Париж, Гонконг, Токіо, Цюріх, Вашингтон, Чикаго і Бостон.

Варшава розташувалася на 53-му місці, Москва на 58-му, Алмати і Санкт-Петербург поділили 100-е місце. Київ виявився найгіршим з європейських міст, які розглядалися в дослідженні. Зі 100 можливих Київ набрав всього 36,8 балів. Столиці України вдалося лише обійти деякі мегаполіси Африки та Азії, наприклад, єгипетські Каїр і Олександрію, іранський Тегеран, ліванський Бейрут, в’єтнамський Хошимін і нігерійський Лагос.