Київ може профінансувати перший внесок на покупку 200 «доступних квартир»

Київ до кінця 2012 року може профінансувати від 10% до 20% початкового внеску вартості 200 квартир за програмою «Доступне житло», яка передбачає компенсацію державою частини процентної ставки за іпотекою.

Про це повідомив голова Київської госгосадминистрации (КМДА) Олександр Попов журналістам у вівторок під час візиту української делегації до Фінляндії з метою вивчення досвіду будівництва доступного житла.

За словами А. Попова, вартість 1 кв. м в таких квартирах становитиме 5,6 тис. грн.

Голова КМДА також повідомив, що ініціатива з надання муніципальних вкладу у вигляді початкового внеску в розмірі від 10% до 20%від вартості квартири по програмі «Доступне житло» для працівників бюджетних організацій та комунальних служб міста вже підготовлено і буде винесена на розгляд Київради.

«До тієї програми, яку запропонував президент і підтримав уряд – на 15 років під 3%, ми додаємо свій муніципальний внесок. Він полягає в тому, що від 10% до 20% – фактично перший внесок у вартість житлового будівництва – муніципалітет буде готовий внести за людей, які працюють у бюджетній сфері чи комунальних підприємствах міста, таких як метрополітен”, «Київпастранс», – сказав А. Попов.

Крім того, за його словами, Київ веде переговори з контрольованими містом будівельними компаніями, зокрема АТ «Холдингова компанія «Київміськбуд» та Комунальним комерційним унітарним підприємством «Фінансова компанія «Житло-інвест» (обидві – Київ), про зниження собівартості будівництва житла. «Ми домовилися про те, що вони значно зменшують свою рентабельність, і ми виходимо на собівартість десь в районі 7 тис. грн і плюс ще 20% нашої підтримки», – сказав він.

Раніше КМДА повідомила, що Київ за рахунок коштів міського бюджету може компенсувати сплату початкового внеску за програмою здешевлення іпотеки на покупку житла працівникам соціальної сфери.

А. Попов повідомив про намір представити цю ініціативу депутатів Київради на пленарному засіданні у вересні.

За даними Мінрегіону, в Україні на 17 серпня по програмі «Доступне житло», яка передбачає компенсацію державою частини процентної ставки за іпотекою, укладено 250 договорів. Профінансовані кредити на загальну суму 59,9 млн грн.