Київ може недоотримати 327 млн грн за землю

У Київській міській держадміністрації заявили, що Київ може недоотримати до бюджету 327 млн грн. Заступник голови КМДА Руслан Крамаренко пояснив, що столиця, на відміну від інших міст, не може проводити земельні аукціони, оскільки Київ не поширюється норма, що дозволяє передачу ділянок без планів зонування аж до 2015 року.

«Тому що один з народних депутатів позаминулого тижня вніс поправку в закон про містобудівну діяльність та архітектури, яким заборонив місту Києву проводити аукціони»,— пояснив він. У КМДА планують звернутися до Президента з проханням ветувати закон. Станом на квітень загальний обсяг доходів бюджету столиці в цьому році запланований на рівні 20,19 млрд грн.

Мова йде про закон N2361-1 «Про регулювання містобудівної діяльності», ухваленому в цілому 21 червня. Їм була спрощена процедура передачі земель державної та комунальної власності для містобудівних потреб, яка була заблокована з початку 2013 року. Зокрема, була прийнята норма, яка дозволяє передачу ділянок без планів зонування аж до 2015 року. Прийняття такого закону було викликано тим, що на початок року в Україні було затверджено 33 плану зонування.

«У зв’язку з цим більшість населених пунктів не мають навіть права розглядати розроблені проекти землеустрою»,— зазначав співавтор законопроекту Володимир Сальдо. У комітеті з питань будівництва, містобудування, ЖКГ та регіональної політики відзначали, що генеральні плани мають 85% обласних центрів, Київ, Севастополь і Сімферополь, 42% міст районного значення, а також 21% селищ міського типу. Причиною того, що документація не розроблена, є відсутність коштів у місцевих бюджетів на підготовку планів.

Поправка про те, щоб ця відстрочка не поширювалась на Київ, була запропонована членом профільного комітету Юрієм Одарченко. «Справа в тому, що Київ не виготовив всі необхідні документи за планом містобудування та зонування. Не можна допустити, щоб і далі забудовувалися двори будинків, щоб землі виділялися з порушенням цільового використання і так далі. Київ — це обличчя України»,— зазначив пан Одарченко. Втім, на час розгляду закону у другому читанні пан Одарченко заявив, що у Києва відпрацьована документація, вже є можливість працювати на основі генерального плану та детальних планів територій». Питання виключення Києва, по суті, став причиною відмови депутатів проголосувати за законопроект в цілому ще в першому читанні, зазначав тоді співавтор документа Юрій Гержов. Коли голова Верховної ради Володимир Рибак 24 травня поставив законопроект на голосування в цілому, його підтримали лише 164 депутати.

Голова підкомітету з питань земельних відносин Верховної ради Олег Царьов (Партія регіонів) здивувався заяві пана Крамаренка про те, що місто не може проводити аукціони. «У нас була інформація, що у Києва була підготовлена документація. Тому і було прийнято рішення не поширювати на столицю цю норму»,— каже Він. Але у випадку, якщо у міста не готові документи, це не привід ветувати закон. «Що ж, Руслан Крамаренко хоче, щоб всі області від цього постраждали? Якщо столиця хоче, щоб це питання було вирішено, нехай звертається до Кабінету міністрів з проханням внести поправки. Або звертається в наш комітет за допомогою»,— каже Він.