Київ готовий прийняти і розселити 18 тисяч гостей

Столиця виконала вимоги УЄФА щодо розміщення вболівальників Євро-2012.

Місто уклав контракти на розселення 18,2 тис. осіб у гуртожитках вузів, будинках відпочинку і готелях при необхідному мінімумі в 17,9 тис. місць. До початку чемпіонату київська влада планує підготувати близько 30 тис. місць вартістю від €10 до 40. Для бажаючих жити в своїх наметах або трейлерах буде організована фан-зона.

Про готовність Києва поселити вболівальників майбутнього чемпіонату повідомив під час круглого столу «Рік до фінального матчу Євро-2012 у Києві» начальник управління туризму і курортів КМДА Микола Грицик. За його словами, зараз підписані контракти на використання понад 7 тис. приміщень гуртожитків внз, санаторіїв, будинків відпочинку, одно – і тризіркових готелів і хостелів. В цілому в них зможуть розміститися 18,2 тис. осіб. У процесі укладання – договори ще на 5 тис. місць. Згідно вимогам УЄФА, необхідний мінімум для проведення матчів чемпіонату в Києві складає 17,9 тис. місць.

За словами пана Грицыка, розміщення вболівальників не завадить мешканцям гуртожитків і відпочиваючим санаторіїв. «Одна з умов укладення контракту з власниками приміщень, відсутність в період чемпіонату інших заходів, наприклад занять по підвищенню кваліфікації у внз або заїздів дитячих груп у будинку відпочинку»,– сказав чиновник. Він також нагадав, що Міністерство освіти і науки, молоді та спорту має намір на два тижні скоротити 2011/12 навчальний рік, щоб надати вузам можливість поселити гостей Євро-2012 в гуртожитках.

Контракти на розміщення закордонних вболівальників укладає туристична компанія «Гамалія», в травні виграла конкурс КМДА. За словами її директора Ігоря Голубахи, вболівальників з різних країн потрібні різні умови розміщення. «Німецькі фани воліють жити в наметах, тоді як французам і італійцям потрібні упорядковані готелі»,– пояснив пан Голубаха. Тим не менше, зазначив він, фахівці компанії ретельно інспектують претендентів на розміщення гостей чемпіонату на «придатність житла»: «Крім комфортних умов, там мають бути елементарні засоби гігієни – рідке мило, туалетний папір, холодна і гаряча вода».

Договори будуть укладатися з власниками приватних квартир, які бажають здати їх на період проведення чемпіонату. «Контракти будемо укладати лише на ті квартири, які числяться в ріелторських базах спілок, оскільки для європейських гостей важлива безпека»,– сказав Ігор Голубаха. Вартість одного місця для зарубіжних вболівальників складе від €10 до 40.

Вузам, які побажали взяти зарубіжних уболівальників, доводиться ремонтувати гуртожитку за свій рахунок. «Ми припускали, що держбюджет виділить Києву на ремонт гуртожитків 300 млн. грн, однак було виділено лише 120 млн. грн на всю Україну»,– заявив заступник голови КМДА Анатолій Голубченко, додавши, що до початку чемпіонату столиця зможе прийняти близько 30 тис. уболівальників.

Для гостей чемпіонату, які бажають розміститися у наметах та трейлерах, в Києві буде організована фан-зона. У мерії надійшли три пропозиції щодо її розташування: у приміській зоні – в селі Підгірці та у парку «Київська Русь», а в межах міста – урочище «Мамаєва слобода», що у парку «Відрадний». Зараз місце для фан-зони узгоджується з УЄФА.

На думку депутата Київради Олександра Бригинця, в період проведення Євро-2012 свої квартири зможуть здати і ті кияни, які не співпрацюють з агентствами нерухомості. «Заробити в сфері послуг в столицю приїде кілька тисяч наших громадян, яким також знадобиться житло,– переконаний Бригинець.– Для них визначальним фактором буде ціна, а не комфорт і безпека».