Києву потрібен новий підхід до будівництва житла

У столиці України має бути створено три типи житла європейського типу: соціальне, прибуткове і кондомініум.

Про це заявив заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики Ігор Лисов.

За його словами, з кондомініумом потрібно придумати механізм для ОСББ, передачі власності землі. Також необхідно максимально розширити можливість створення житла для оренди, як приватного так і муніципального.
Без третього типу житла – «соціального», на думку Лисова, в Україні не обійтися. Адже воно покликане вирішити проблему житла багатьох громадян.

При цьому житло, яке не можна буде приватизувати, повинно бути готельного типу, передбачається, що в ньому буде жити молода родина, поки не заощадить на власну, більш комфортне і відповідне, зазначив чиновник.
Що стосується житла, яке буде орендуватися, то воно повинно бути західного зразка, підкреслив Лисов.

На думку фахівця, муніципальне житло повинно являти собою невеликі квартири готельного типу. Воно призначене для тимчасового проживання, це стосується так званого соціального житла. А орендне та доступне житло повинно мати справжні західні нормативи. Адже якщо ми почнемо створювати нові хрущовки, ми створимо ще більшу проблему, ніж та, яку ми маємо сьогодні з тими ж хрущовками, які були побудовані 40-50 років тому», – сказав В.Лисов.

Нагадаємо, що нещодавно В. Лисов зазначав, що для того, щоб вивести будівельну галузь із кризи, необхідно стимулювати різні форми житлового забезпечення населення.