Кияни все частіше купують котеджі

У Київській області намітилася тенденція, коли котеджні містечка ростуть як гриби після дощу. Так, за останні сім років котеджних містечок під Києвом стало більше в 9 разів. Зараз їх 312, а в 2005 році було лише 34.

На сьогоднішній день середня ціна квадратного метра в будинках таких містечок опустилася за цей період на $300 до $1 200 за квадрат.

Продають будинки, побудовані за різними технологіями – цегляні, з термоблоків, газоблоків, з дерев’яних ОСБ-панелей.

“Найбільше їх будували в 2007-2008 роках. Тоді до кризи люди активно їх брали, тому що житло в Києві коштувало значно дорожче, – розповідає Сергій Костецький з консалтингової компанії Svdevelopment.com.
– Забудовники побачили, що попит на котеджі великий і почали будувати житло вищого класу – з великою квадратурою, дорогими оздоблювальними матеріалами, у мальовничих місцях. Але настала криза і ті котеджі стали непотрібними більшості, тоді ледь розпродавалися бюджетні будинку. Після кризи їх взагалі ніхто не купував.

У червні цього року в Київській області продано 190 будинків у котеджних містечках. Рік тому в цей же період – 174 будинку.

“Попит потроху збільшується, тому що в Києві дуже дорога земля. 6-7 соток в більш-менш нормальному районі обійдеться у 80-100 тисяч доларів. А ще потрібні кошти, щоб побудувати будинок, підключити всі необхідні комунікації.

За словами Костецького, в котеджних містечках за 100 тисяч можна придбати вже готовий будинок з комунікаціями. До того ж, звичайно, інфраструктура там буде гірше, ніж у столиці, але такі поселення знаходяться переважно за містом, де повітря не такий загазований.

«Єдиним мінусом життя в таких містах є висока місячна плата за обслуговування території”, – підкреслив фахівець.