Кияни сплатили до бюджету міста рекордну суму податку за здавання в оренду квартир

У 2011 році 77,5 тис. жителів Києва, котрі здавали в оренду квартири та іншу нерухомість, перерахували до бюджету міста 187,3 млн. грн. податків. Це на 74,6%, або 80 млн грн, перевищило показник 2010 року.

“У Києві з доходів, отриманих від здачі в оренду нерухомого майна, громадяни у 2011 році перерахували до бюджету 187,3 млн грн податків. Цей показник на 74,6% перевищив підсумки попереднього року, що свідчить про поступовий вихід цього бізнесу з тіні”, – цитує прес-служба Державної податкової служби (ДПС) в Києві її голову Ірину Носачову.

За її словами, поліпшити ситуацію з легалізацією здачі в оренду нерухомості вдалося, в тому числі, за рахунок тісної співпраці податківців з Київською міськдержадміністрацією у рамках проекту “Дорожня карта”.

Як зазначила голова ДПС у Києві, податкова ретельно вивчає оголошення і пропозиції по оренді нерухомості, в тому числі і мережі інтернет, а також отримує інформацію від органів місцевого самоврядування та Жеків.

“В цілому протягом минулого року податкові органи спільно з правоохоронними виявили 1,4 тис. киян, які нелегально здавали в оренду нерухомість. Зазначеним особам донараховано 6,3 млн грн податку на доходи фізичних осіб, які надійшли до бюджету. Тільки за два місяці поточного року податківцями столиці виявлено 173 “тіньових” орендодавця, вони вже сплатили податки майже на 1 млн грн”, – повідомила В. Носачова.

За даними ДПС Києва, в Києві майже 1 млн квартир в оренду здається близько 7,7% (77 тис.). Цей показник перевищує загальноєвропейський рівень, який становить 3-5% житлового фонду.