Кияни активно скуповують маленькі квартири в новобудовах

У 2012 р. в Києві почав зростати питома вага первинного житла в загальній структурі попиту.

Така ситуація стала можливою внаслідок створення продукту, порівнянного за своїм споживчим характеристикам з пропозицією на вторинному ринку – це квартири невеликої площі в будинках, розташованих у знову створюваній інфраструктурі і перебувають на доступних для транспорту локаціях, свідчать дані компанії UTG.

Середня ціна пропозиції на ринку новобудов Києва станом на грудень 2012 р. склала $1939/кв. м. Зниження середньої ціни на 4% за підсумками року обумовлено змінами в структурі пропозиції первинного ринку.

У розрізі класів первинної нерухомості середні ціни в грудні 2012 р. становили: в економ-класі – $1316/кв.м, у бізнес-класі – $2191/кв. м, в еліт – $7429/кв. м.

Основний обсяг економ-пропозиції зосереджений в сегменті квартир 50-70% готовності, ціни яких на 10-20% нижче, ніж введених в експлуатацію аналогів.

Основний обсяг попиту первинного сегмента був зосереджений в сегменті житлових комплексів, що відповідають вищевказаним параметрами. Основний обсяг попиту зосереджений в сегменті економ-класу (до 80% від загальної кількості угод).

При цьому першими реалізовуються квартири найменших площ. Так, у багатьох споруджуваних об’єктах 1-кімнатні квартири площею до 40 кв. м. повністю реалізовані, тоді як їхні аналоги 45-47кв. м були менш затребувані покупцем.

Скорочення площ квартир, а також застосування більш ефективних планувань з провокувало значне збільшення попиту на двокімнатні квартири у сегментах економ і бізнес класу первинної нерухомості. Але основна питома вага в структурі попиту на первинне жилье припадає на 1-кімнатні квартири.

Раніше повідомлялося, що в Нью-Йорку починають будувати микроквартирки.