Китайці розкритикували законопроект про візи для інвесторів у США

Новий законопроект про ВНП для покупців нерухомості в США викликав широкий резонанс серед китайських громадян. Сьогодні потенційні покупці житла цікавляться нововведенням і критикують його в соціальних мережах.

Видавництво China Daily повідомило про десятки тисяч китайців, які беруть участь в онлайн-обговореннях законодавчої ініціативи американської влади. Нерухомість у великих містах Китаю коштує занадто дорого, тому громадяни країни з натхненням говорять про нові можливості в США.

Сенатори Чак Шумер і Майк Лі, що представляють Демократичну та Республіканську партію відповідно, внесли на розгляд Конгресу США законопроект про зміну порядку видачі віз для іноземних покупців нерухомості. Новий закон дозволить громадянам Китаю безперешкодно перебувати на території США протягом п’яти років, якщо вони є власниками житла. Сьогодні китайські інвестори переоформляють візу щорічно.

Сенатори Шумер і Чи відзначили в супровідній записці до законопроекту, що кожен приїжджий з Китаю витрачає в США 6000 доларів. Новий закон підтримає американську економіку і ринок нерухомості. Автори документа пропонують видавати пільгову візу будь-якому іноземцю, який витратить на покупку житла в США понад 500 000 доларів. Інвестори, які витратили 250 000 доларів, зможуть безперешкодно знаходиться в Сполучених Штатах 180 днів.

Жителі Китаю пишуть у своїх блогах і на сторінках соціальних мереж, що новий закон в США вимагає доопрацювання, повідомляє China Daily. Покупці нерухомості отримають право безперешкодно перебувати на території Сполучених Штатів, однак вони не зможуть легально влаштуватися на роботу. Члени інтернет-спільнот відзначають, що п’ятирічна віза не має ніякого сенсу для китайця, якщо він не зможе працювати, вчитися чи вести бізнес в США.
Спеціаліст Центру вивчення економіки США у Китайської академії соціальних наук Лян Сяо підтвердив, що законопроект американських конгресменів викликав широкий резонанс серед жителів Китаю. Пан Сяо вважає, що Конгрес США не прийме його з-за загрози для безпеки країни. Експерт сказав, що в США вже існують закони, які передбачають пільговий візовий режим для власників житла. Він вважає, що країна не потребує розширення таких пільг.