Китайський мільярдер має намір інвестувати в ісландську нерухомість

Китайський мільярдер Хуанг Нубо заявив, що готовий інвестувати в розвиток нерухомості в Ісландії, після того, як новий уряд вирішив переглянути інвестиційне законодавство, яке блокувало пропозиції китайського інвестора. Про це повідомляє телеканал “Росія 24”.

“Якщо ми отримаємо позитивну відповідь від уряду, ми почнемо готувати ґрунт для подальших дій”, – заявив Халлдор Йохансон прес-секретар Хуанга в телефонному інтерв’ю.

Новий коаліційний уряд, куди входять члени Партії незалежності і Прогресивної партії, вже натякнув, що може послабити обмеження на володіння землею іноземцями.

Мільярдер планував через свою компанію Beijing Zhongkun Investment Group Co витратити 200 млн дол. на розвиток ісландського курорту і гірського парку. Ще в 2011 р. мільярдер заявляв, що 300 квадратних кілометрів землі повинні стати платформою для вкладень в інші місця північного регіону.

“Міністр внутрішніх справ Хана Бірна Кристиансдоттир зустрілася з представниками Хуанга Нубо і пояснила, що закон про прямих іноземних інвестиціях повинен бути переглянутий у повному обсязі, – повідомив прес-секретар міністра Гисли Фрейер Валдорссон, – Однак перегляд закону відбудеться не раніше зими”.

Щоб обійти обмеження на володіння землею іноземцями, представники місцевих органів влади намагалися придбати у власність землю і здавати її в оренду Хуангу, однак вони зустріли опір з боку попереднього уряду, очолюваного соціал-демократами.

Ісландія в цьому році активно розвиває економічні відносини з Китаєм. У квітні вона стала першою європейською країною, яка підписала угоду про вільну торгівлю з Китаєм у спробі продати Піднебесної свій досвід в області геотермальної енергії.