Квартири в новобудовах Києва не подорожчають

У поточному році ринок нерухомості трохи пожвавився. Учасники ринку також відзначають більш високий рівень купівельної активності в сфері житлової нерухомості.

«Дані, отримані нашою компанією від ключових девелоперів, відображають високі показники кількості угод. Очевидно, що підсумки поточного року перевищать показники попереднього. Позитивною тенденцією 2012 р. є також зростання конкуренції серед ключових гравців у всіх сегментах первинного ринку. Наслідком чого було використання не тільки цінових інструментів в боротьбі за покупця, але й застосування в якості конкурентних перевагах якісних параметрів на етапі проектування або реконцепції об’єктів)», – зазначив керівник департаменту стратегічного консалтингу компанії UTG Віктор Оборський.

«Аналіз динаміки офісного ринку показує, що обсяги будівництва і введення в експлуатацію високоякісних офісних об’єктів зросли порівняно з 2011 р. Так… до кінця 2012 р., нова пропозиція може скласти 150 тис. кв. м, що на 43% перевищує показник 2011 року», – йдеться в оцінці фахівців Colliers International. Однак сукупний обсяг орендованих у 2012 р. офісних приміщень у Києві, за попередніми оцінками, відстає від динаміки 2011 р. на 25-30%.

При цьому, за даними UTG, продовжилася тенденція перетікання покупців з еліт – і бізнес-сегменту «економ». Так, за перше півріччя ціни на житлову нерухомість класу «еліт» знизилися на 12,5%, «бізнес» – на 4,2%, а в «економ» за цей час підвищилися на 3,7%.

Втім, аналітики вважають, що «цінове дно» ринку житлової нерухомості вже пройдено, і подібні зниження малоймовірні, хоча й зростання цін прогнозувати рано.

«За умови макроекономічної стабільності ціни на житлову нерухомість первинного та вторинного ринку не будуть піддані значним змінам. Можливі лише незначні коливання в кожному з сегментів, які будуть обумовлені скоріше якісними та структурними факторами», – вважає В. Оборський.

Ціни на первинному ринку житла будуть стримуватися збереженням девелоперської активності в 2013 р. Про це свідчать заяви низки архітектурних бюро, які відзначають значне зростання обсягів робіт з проектування житла за підсумками 2012 р. Таким чином, відзначають експерти, на ринок наступного року поступово будуть виходити нові проекти, і загальний фон ринку новобудов Києва буде залишатися досить стабільним, що відбитися в збереженні цінового рівня.

На вторинному ринку також не очікується різкого зміни середніх цін. Консультанти UTG прогнозують зниження цін на квартири старого житлового фонду, обумовлене низькими якісними характеристиками таких об’єктів, у порівнянні з пропозицією первинного ринку.

«При цьому різких стрибків не очікується, що пояснюється в першу чергу збереженням невизначеності щодо подальшого розвитку економічної ситуації в країні і в світі в цілому. Очікуване зниження складе близько 5-6%», – повідомив В. Оборський.