Квартири в новобудовах Харкова продаються на початковому етапі будівництва

У Харкові більшість квартир в активно зводяться новобудовах продаються ще на стадії будівництва будинку.

Такі дані служби маркетингу компанії «Авантаж».

Як повідомляється в «успішних» об’єкти – будинки з хорошими технічними характеристиками, диференційованої цінової політикою і позитивною репутацією забудовника близько 20% квартир продаються на етапі котловану, 45% – на етапі вигонки будівлі і 30% – на завершальному етапі будівництва. Однак дуже часто після введення таких будинків в експлуатацію у продажу залишається не більше 5% квартир.

За словами керівника служби маркетингу «Авантажа» Дана Сальцева, з 2008 року житло в Харкові активно зводять 5 компаній з 15 нині існуючих на ринку.

На думку аналітиків компанії «Авантаж», вирішальним фактором при покупці житла в Харкові на етапі будівництва є саме репутація будівельної компанії.

«Така тенденція найбільш характерна для будинків, які зводять зарекомендували себе гравці будівельного ринку. Найбільша кількість квартир на початковому етапі будівництва було реалізовано в ряді «успішних» харківських проектів класу «економ». Наприклад, у будинку на вул. Миру, 22а, який зараз зводить «Авантаж», ще на етапі котловану було продано близько 30% квартир», – розповів Дан Сальцев.

Що стосується структури пропозиції ринку харківської «первинки», то станом на сьогодні на різних етапах будівництва до продажу пропонується 51 об’єкт. Значну частку ринку, а саме 47%, займають житлові об’єкти класу «економ», третина – новобудови класу «бізнес», 15% – будинки преміум-класу та 7% – таунхауси.

Сальцев прогнозує, що в умовах зростаючого попиту, а також обмеженого пулу зарекомендували себе будівельних компаній, в поточному році кількість покупок квартир у споруджуваних об’єктах Харкова, швидше за все, буде тільки збільшуватися.