Квартири в Києві стали жертвами кризи

За даними Союзу фахівців з нерухомості України, в I кварталі 2013 року в Києві середня вартість житла знизилася на 23%.

Як повідомляється, зниження цього показника порівняно з I кварталом минулого року склало 6,45%.

Таким чином, середня вартість житла в Києві досягла мінімального значення з травня 2006 року і сьогодні становить $1,733 тис. за 1 кв. м.

«Причиною прискореного зниження цін стало зниження ділової активності ринку, яке спостерігається з початку 2012 року. Також на нинішню ситуацію впливають загострилися кризові тенденції світової та вітчизняної економіки. Всупереч деяким показниками офіційної статистики, фахівці відзначають істотне зниження споживчого та інвестиційного попиту в Україні, в тому числі на ринку житлової нерухомості», — відзначили фахівці з ССНУ.

Як зазначається, найбільшими темпами вартість квартир знижувалася в центральній зоні Києва. Там корекція середньої вартості одного «квадрата» житла за квартал склав 6,27%.

Також значне зниження відмічено в сегменті багатокімнатних квартир, квартир великої площі, квартир у сучасних будинках, які належать до дорогих класів житла. Раніше найменші темпи зниження цін зафіксовано на житло економ-класу.

Тим найменш, в квітні 2013 року відзначалися деякі сплески ділової активності на ринку житлової нерухомості, однак цінова очікування залишається від’ємним на рівні -0,4% в місяць.

У ССНУ зазначили, що середня вартість пропозиції однокімнатної квартири в будинках готельного типу в столиці України на 31 березня 2013 року становила 52,128 тис. дол., стандартної однокімнатної квартири — 68,054 тис. дол., двокімнатної — 92,226 тис. дол., трикімнатної — 120,465 тис. дол.