Квартири в Києві коштують дорожче, ніж нерухомість на березі Середземного моря

Квартири в Києві надмірно дорогі, – все частіше звучать гнівні висловлювання експертів.

А враховуючи той факт, що на невиправдану вартість квадратних метрів нарікають вже не тільки профільні чиновники, але навіть вище керівництво країни, то є надія, що забудовники сприймуть цей меседж, як сигнал до дії.

Якщо порівняти аналогічне житло в Туреччині та в Україні, то остання значно програє. Якщо продаж ламінату оптом в Санкт Петербурзі, припустимо, тоннами йде в Україну, це зовсім не означає, що хоча б дощечка імпортного хорошого ламінату виявиться на підлозі квартири в новобудові Києва.

Тому що там не буде взагалі ніяких дощечок. Українські будинки здаються з нуля – іноді не те що підлоги або міжкімнатних дверей немає – унітазу і не передбачено.

У Туреччині навіть в голову не прийде пропонувати покупцеві придбати голу сіру коробку, в яку потрібно вкидати час і гроші, щоб там можна було не те що жити, але хоча б ночувати.

Там всі квартири здаються повністю придатними до життя – обов’язково готовий санвузол з кахлем і сантехнікою, вбудована кухня, світильники на стелі, вбудована шафа.

На підлозі, зазвичай, плитка, або ж, за бажанням клієнта – ламінат. Що українські, російські, турецькі складові для ремонту коштують приблизно однаково. Діляться лише на класи – будматеріали можуть бути економ-класу, а можуть бути елітними і дуже дорогими.

При всьому при цьому квартира на узбережжі Середземного моря виходить значно дешевше тієї, яка розташована в 60-90 кілометрів від Чорнобильської АЕС, крім того, вона буде відремонтованої і придатною для життя.

Вже зараз експерти говорять про те, що якщо прибрати корупційну складову, на вартості квартир це позначиться зниженням ціни на 20-30% як мінімум.

За очі ж стверджується, що якщо український забудовник зволить працювати з європейською рентабельністю (до 20%, а не 100-200%, як зараз), то ціна квартири в Києві буде починатися з 20 000 доларів.