Квартири в Ірпені будуть продавати через супермаркет

Під Києвом з’явиться перший супермаркет нерухомості.

Асоціація забудовників Ірпеня “Солідарність” має намір до кінця літа створити в Ірпені Київської області перший супермаркет нерухомості та супутніх послуг.

Як повідомив журналістам голова Асоціації Костянтин Урбановський, супермаркет буде працювати як у формі офісу для покупців, так і у формі інтерактивного інтернет-порталу.

За його словами, через супермаркет буде на рівних умовах продаватися нерухомість 16 забудовників Ірпеня, об’єднаних в Асоціацію. У планах також розміщення інформації про проекти компаній, які отримають статус кандидата в члени організації. Завдяки широкому вибору об’єктів, інвестори отримають можливість вкласти гроші не тільки в повністю готові квартири, але і в проекти з рівнем готовності 50-90%. “Ми очікуємо не просто покупця квартири, а інвестора, який розглядає вкладення в нерухомість як спосіб зберегти і примножити власні заощадження. Готового вкладати не тільки у готове, але і в майбутнє будівництво”, – сказав Урбановський.

Втім, споруджуване житло, інформація про яку буде надаватися клієнтам в пунктах обслуговування та на сторінці супермаркету в інтернет, не представляє практично ніяких ризиків для покупців. “Ми будемо продавати не просто квартири або права власності на споруджуване житло. Ми надамо нашим інвесторам гарантії завершення всіх проектів. Всі члени Асоціації несуть солідарну відповідальність за проекти, які будуть запропоновані клієнтам супермаркету. Якщо у якийсь із будівельних компаній виникнуть складнощі з завершенням об’єкта, інвестор не залишиться один на один з проблемою. Інвестування в об’єкти членів Асоціації сьогодні і надалі буде надійним”, – додав Урбановський.

Крім того, як зазначають в Асоціації, виставлені для інвестування об’єкти будуть проходити перевірку на чистоту і достовірність документації.

“Сьогодні в нашому місті є безліч проектів, за якими можна відкривати кримінальні справи. Серед забудовників є достатньо інформації і про багаторазових перепродажах квартир, та про відсутність документів на комунікації. Крім того, деякі продавці нерухомості активно рекламують дешеве житло, хоча насправді, вказані ціни – це вартість приміщення в підвалі або на горищі. В нашому супермаркеті такі об’єкти з’являтися не будуть”, – зазначає депутат Ірпінської міськради, член Асоціації Дмитро Войцех.

За його словами, оскільки серед членів Асоціації є 6 депутатів міської ради Ірпеня, а також директор місцевого Бюро технічної інвентаризації, то вже на етапі будівництва та оформлення прав власності на збудовані квартири, організація отримає можливість відстежувати проблемні об’єкти. Щоб мінімізувати ризики покупців, Асоціація має намір публікувати на сайті супермаркету дані про стан усіх будівництв в місті.

“Ми поставили перед собою завдання не тільки пропонувати нерухомість для інвестування, але і створювати умови для поліпшення якості життя в Ірпінському регіоні. Тому ми в першу чергу зацікавлені в чистоті документального і фактичного оформлення всіх угод”, – говорить Дмитро Войцех.

Костянтин Урбановський підкреслив, що система супермаркету, що працює відразу для декількох будівельних компаній дозволить гарантувати для інвестора мінімально можливу ціну об’єкта, оскільки витрати на просування кожного окремого об’єкта будуть істотно знижені. Крім того, за системою “єдиного вікна” покупець отримає можливість придбати в супермаркеті послуги з ремонту, телефонізації, інтернету і телебачення.

Крім власне підбору підходящої нерухомості для клієнтів, через супермаркет можна буде оформити і ряд фінансових послуг. “В умовах практично повної відсутності повноцінного банківського кредитування іпотеки, за допомогою нашого супермаркету ми зможемо активізувати альтернативні можливості для придбання житла громадянами. Представляючи найбільше в регіоні об’єднання будівельних організацій, ми є зручним партнером для фінансових компаній, кредитних спілок, а також для приватних інвесторів, охочих заробити на кредитуванні”, – сказав Дмитро Войцех.

Нагадаємо, Асоціація забудовників Ірпеня “Солідарність” об’єднує 16 будівельних та ріелторських компаній, які реалізовують свої проекти в Ірпінському регіоні. Є найбільшим саморегулівним об’єднанням забудовників у Київській області за обсягом будівництва в межах одного населеного пункту.