Квартири у Києві можуть подешевшати до 1000 доларів за квадрат

Зважаючи на вiдсутнiсть попиту та низьку платоспроможнiсть населення експерти ринку нерухомостi пронозують зниження цiни на столичнi квадратнi метри.

Ціни на ринку нерухомості мають впасти. Найнижчою точкою падіння для київського ринку вторинної нерухомості буде ціна 1000 доларів за квадратний метр, вважає голова національної ради Ріелторської палати України Олександр Бондаренко.
“Це та цифра, яку зараз реально показують будівельники, і, я думаю, що у них є ще поле для маневру, і вони можуть ще опуститися. А ціни на вторинному ринку традиційно повинні бути на 15-20% вищими за первинний ринок. Київський споживач готовий платити 900 доларів за квадратний метр первинного житла і 1000 доларів за “вторинку”, – сказав він.

Період падіння цін становитиме 1,5 року, оскільки наразі немає передумов для зростання цін, тому що не стимулюється попит, пояснив експерт.

“У нас є відкладений попит, про який всі так багато кажуть, але він не платоспроможний. Зростання реальних доходів населення ми не спостерігаємо, те, що декларувалося урядом, я на своїй кишені не відчув і мої клієнти – теж. Друге – іпотеки немає. Ті 18%, які пропонують банки, це або для неадекватних, або дофінансування”, – зазначив Бондаренко.

Нагадаємо, в серпні в Києві бувло зафіксоване незначне сезонне підвищення цін на ринку купівлі-продажу квартир – на 1-3%.

Як повідомлялось, для придбання двокімнатної квартири загальною площею 75 кв м середньостатистичний українець повинен працювати від 20 до 30 років при середній тривалості життя у 69 років.