Квартиру в Києві можна купити разом з мешканцями і за $15-20 тисяч

Одним із способів придбати квартиру за порівняно низькою ціноюпридбання житла за умови довічного утримання пенсіонера.

У столиці все популярнішим стає продаж квартир пенсіонерів за умови довічного утримання. При такій угоді вартість однокімнатного житла коливається від 15 до 30 тисяч доларів.

Як з’ясували журналісти видання “Газета київська” на ринок квартири з довічним утриманням виставляють в основному посередники за завищеними цінами.

Проте в столиці існує Центр соціального захисту і допомоги пенсіонерам, через який квартиру взагалі можна купити за 15-20 тис. дол. Самотніх пенсіонерів з квартирами для організації під чималі відсотки знаходять ріелтори.

“Самий перший пенсіонер підписав з нами договір у 2006 році. Він досі живий і здоровий. Зараз у нас 150 договорів”, – розповів директор центру Сергій Шарапов.

Початковий внесок при таких операціях складає 100-150 тисяч гривень за одно-двокімнатну квартиру і близько 40 тисяч за кімнату в комуналці. Частина цих грошей залишається центру за послуги.

Щомісячні виплати зазвичай складають від 600 до 1500 гривень. Плюс комунальні послуги. Також після смерті бабусі чи дідуся власник квартири зобов’язаний поховати його за свій рахунок.

Експерти застерігають, що перед підписанням договорів про зміст слід перевірити, документи на право власності пенсіонера і його дієздатність. Щоб не було випадків, коли якась бабуся визнається психічно хворий, а покупець втрачає всі вкладені кошти.

Розірвати договір в односторонньому порядку пенсіонер не може, за винятком випадків, коли він не отримує щомісячні виплати. Раптово “передумати” також не вдасться.

Не варто розраховувати, що квартира з пенсіонерами опиниться в елітному будинку або в центрі. Такі люди живуть в квартирах, які держава дала ще при соціалізмі. Найчастіше це “хрущовки” в спальних районах.

Фахівці підрахували, що середня ціна квартири в умовах довічного утримання становить 25 тис. дол. Наприклад, бабуся проживе на 5 років, отримуючи щомісяця 1500 грн.

1500х12х5 = 90 тисяч + початковий внесок 110 тис. = 200 тис. гривень. Тобто квартира обійдеться в 25 тис. дол.