Квартирні шахраї продовжують дурити українців за старими схемами. ВІДЕО

Українці продовжують потрапляти на гачок квартирним аферистам.

Про це повідомляється в сюжеті ТСН.

Щоб знайти та орендувати квартиру, люди платять псевдо-ріелторів або агентств, які нібито надають базу даних. Так, в маленькій конторі на Червонозоряному проспекті, 119 знімають приміщення аферисти. За цією адресою журналістів надіслала Юлія Чернявська, яка трапилася ще у вересні минулого року. В маленькій кімнаті з одним ноутбуком, однією працівницею та безліччю пропонують номери телефонів тих, хто здає квартири.

Фотографій приміщень немає, втім, є великі обіцянки за маленьку ціну. Однак за базу таких номерів просять передоплату – 170 гривень.

“До них приходиш, вони говорять, якщо ви хочете отримати номери господарів, які прямо зв’яжуться з вами, ви повинні заплатити таку суму, оскільки ми є посередниками. І потім вже телефонуйте, приходьте, шукайте квартири”, – пояснила обдурена дівчина. Коли вона почала дзвонити по купленим номерами, то зрозуміла, що це марно. “На першій роздруківці номерів було більше 30-ти. Ну, з цих 30-ти номерів не було жодного справжнього. Люди беруть трубку і кажуть, ми ніколи квартиру не здавали і таким не займалися”, – розповіла Юлія.

У шахраїв не одна схема обману.

Роман віддав 1250 гривень псевдо-ріелтору, який сказав, що є квартира за вигідною ціною – терміново. Ріелтор взяв півціни і, не показавши приміщення, зник.

“Навіть якщо це терміново, вигідна ціна, але платити треба тільки за фактом здачі цієї квартири, тобто ні в якому разі платити не можна”, – попередила директор цієї ріелторської компанії Олена Биберова. За її словами, людей, які піддаються на афери, манить ціна. Втім, дешево ніхто ніколи житло здавати не буде. “Як тільки дуже велика різниця в ціні, це називається “увага, Увага! Обережно!” – застерігає Биберова.

Справжні ріелтори водять по квартирах, поки вам не сподобається. Потім разом із господарем укладають угоду і за послуги одноразово приймають п’ятдесят відсотків місячної плати. Іншого бути не може. Ті, хто трапляються аферистам, як правило, не піднімають шуму, тому що легше про це забути, чим подавати в суд. І саме цим люди дозволяють власникам липових контор добре заробляти.