Квартирні аферисти відкрили «полювання» на столичних пенсіонерів

У Києві відкрито справжнє «полювання» на пенсіонерів і їх квартири.

Про це повідомляють журналісти програми «Гроші» на 1+1. У столиці проживає близько 32 тисяч самотніх літніх людей, і усі вони можуть стати жертвами приватних фірм-аферистів, які хочуть заволодіти їхніми квартирами.

«Мою квартиру відібрали, не знаю, яким чином. Квартира мені не належить», – скаржилася журналістам Надія Яковна, 87-річна пенсіонерка.

Невдовзі після інтерв’ю жінка померла, і її квартира площею 33 кв. м в елітному районі Києва відійшла приватній фірмі, а всі документи на житло зникли. Незадовго перед смертю пенсіонерка кожен місяць почала отримувати грошові перекази, за $100 кожен. Якраз таку суму складають відсотки за договором довічного утримання. Пенсіонерка не розуміла, що натомість вона передає свою квартиру аферистам за копійки.

«Коли вона підписує договір, грошей у неї стає рази в чотири більше, вона може кудись поїхати, відпочити або купити нові речі», – запевняє Михайло Вулак, голова наглядової ради Центру допомоги пенсіонерам.

Після підписання договору довічного змісту з приватною фірмою пенсіонер отримує щомісячні грошові виплати, а натомість фірма фактично стає власником квартири літнього чоловіка ще за його життя. І після смерті пенсіонера фірма може вільно розпоряджатися нерухомістю. А укладений договір не має зворотної сили.

«Багато компаній використовують у назвах привабливі слова «соціальна допомога», «державний центр». А довірливі пенсіонери починають вірити. І фірми, використовуючи ситуацію, швиденько переоформляють квартири шляхом підписання договору», – попереджає юрист Едуард Багіров.

Журналісти програми відвідали «Центр соціальної допомоги пенсіонерам та інвалідам», де їм пообіцяли підібрати підходящу квартиру і укласти договір довічного змісту з її власниками. При цьому працівник фірми попередив, що бувають випадки, коли відразу після укладення договору пенсіонер помирає.

«Буває, що раз – і пішов з життя», – говорить брокер Центру соціальної допомоги пенсіонерам та інвалідам.

При цьому правоохоронні органи вперто не можуть знайти ні однієї шахрайської фірми.