Квартира в новобудові в розстрочку: пропозиції банків

Сьогодні забудовники готові практично на все, щоб залучити покупця і на вигідних для обох сторін засадах продати «житлові квадрати».

Сьогодні в Україні існує величезна кількість довгобудів. В одному тільки Києві ввести в експлуатацію повинні кілька десятків будинків. У зв’язку з цим, народ все більше починає думати про придбання квартир на вторинному ринку нерухомості. А забудовники, у свою чергу, готові практично на все, щоб залучити покупця і на вигідних для обох сторін засадах продати «житлові квадрати». З «гаряченького» – придбання квартири в новобудові в розстрочку від забудовника і в кредит від забудовника та банку. В актуальні пропозиції і тих, і інших розбирався «Обозреватель».

Що ж, придбанням житла в розстрочку або в кредит зараз нікого не здивуєш. Передумови до таких видів взаємин з’явилися давно. Правда, особливого поширення кредити і розстрочка на «первинку», які пропонуються забудовником, а надаються банком, отримали в останні 5-6 років.

Пов’язано це, як вже говорилося вище, з недовірою українців до новобудов та небажання опинитися на вулиці. Нашій людині простіше знімати квартиру або звертатися за іпотекою безпосередньо в банк, ніж планувати свої взаємини з забудовником окремо або спільно з забудовником і банком.

Щоб зацікавити потенційних клієнтів, забудовники самостійно пропонують співвітчизникам житло в розстрочку, яку можна оформити, як правило, прямо в офісі продажу.

А кредитне співробітництво з банком забудовник починає планувати ще на стадії будівництва, продаючи українцям «житлові метри» ще не збудованого будинку.

В кожному окремому випадку умови розстрочки від забудовника або кредит від забудовника та банку оформляються по-своєму.

Так, якщо покупець купує квартиру на «первинці» та початковий внесок становить мінімум 50% від вартості житла, то залишок можна вносити поетапно до початку введення будинку в експлуатацію. Такі пропозиції діють у багатьох столичних забудовників і існують, щоб зацікавити покупця на стадії «заливання фундаменту».

А ось цілісно ж описати кредитну картину від забудовника та банку, яка сьогодні пропонується на українському ринку нерухомості буде вкрай складно, але «Обозревателю» вдалося скласти зведену таблицю з пропозиціями від банків та забудовників. В такому випадку людина не сам вибирає кредитну програму, а знаходить для себе відповідний варіант з тих пропозицій банків, з якими співпрацює будівельник.

Предложения рассрочки от банков

Як бачимо, сьогодні взяти житло в розстрочку від забудовника вкрай складно, адже не всі можуть у найкоротші терміни погасити заборгованість. Кусаються і «дружні кредити» від забудовників і банків – процентні ставки занадто високі для українського обивателя.