Квартира-студія – переваги і недоліки

Квартира-студія — тип житлового приміщення, класом вище кімнати в комуналці, але нижче повноцінної однокімнатної квартири.

Така квартира являє собою окрему однокімнатну квартиру, основною відмінністю якої є відсутність стін між кімнатою і кухнею. У зв’язку з цим таке житло здається досить просторим і містким.

Найчастіше, квартири-студії мають невеликий метраж, що дозволяє придбати її тим людям, яким не вистачає коштів на придбання однокімнатної квартири.

Якщо ви вирішили купувати квартиру-студію, то повинні знати, які існують переваги та недоліки такого типу житла.

Справжньою знахідкою квартира-студія стане для тих, хто цінує простір і креативність, а також для тих гостинних господарів, які люблять збирати у себе великі компанії.

Квартира-студія добре підійде меломанам і любителям домашніх кінотеатрів, вимагають для правильної розстановки акустики достатнього простору.

Дизайн квартири-студії не складе особливої праці: адже планування дозволяє виконати весь інтер’єр приміщення в одному архітектурному стилі. Також без особливих труднощів можна стилізувати квартиру під грот або навіть юрту.

Квартири-студії можуть бути компактними і місткими одночасно в тому випадку, якщо правильно підібрати до них меблі. Сюди відмінно підійдуть легкі пересувні конструкції і об’ємні вбудовані шафи, які підкреслять головна перевага студій – свободу і легкість.

Для того, щоб розділити студію на зони допоможуть колони, арки, акваріуми, барні стійки, ширми або цікаві вазони.

Основним недоліком такого житла є те, що відсутність стін з кухнею сприяє поширенню випарів від приготування їжі, які потім проникають в предмети спального гарнітура і меблі. У такому разі приготування їжі стане можливим тільки за наявності потужної витяжки. Якщо її не буде, то ваша постіль буде пахнути не гірською свіжістю, а суповий засмажкою.

Крім того, ті, хто курить, повинні будуть повністю відмовитися від куріння в будинку.

Також недоліком квартир-студій є відсутність шумоізоляції. Адже все, що буде відбуватися, скажімо, на кухні, буде чітко чутно по всій квартирі.

Найчастіше житло такого типу користується попитом серед самотніх молодих людей.