Курортну нерухомість в проблемних країнах Європи можна купити за вигідними цінами

Тепер стало можливо придбати житло в тих країнах Єврозони, які найбільше постраждали від кризи: в Португалії, Італії, Ірландії, Греції та Іспанії.

В Ірландії вартість нерухомості повернулася до рівня 2002 року, в Іспанії — до рівня 2003. Крім того, вигідні пропозиції можна знайти у Східній Європі: у порівнянні з цінами 2007-2008 років, нерухомість в Чехії можна придбати на 15 % дешевше. У Латвії за той же період падіння склало 64 %. Повне відновлення ринку нерухомості в цих країнах станеться нескоро, тому купувати тут житло краще для власного використання з прицілом на зростання цін в довгостроковій перспективі.

Середня вартість будинку в Ірландії — менше 190 тис. євро. Квадратний метр коштує в чотири рази дешевше, ніж в цілому по Великобританії. «Якщо ви хочете купити житло з хорошою знижкою, то Ірландія — саме підходяща країна для цього»,— говорить Вільям Сотерофф, виконавчий віце-президент з міжнародного розвитку компанії RE/MAX. Працюючи на цій посаді, Сотерофф спостерігає за діяльністю понад 500 ріелторських офісів в Європі. Експерт називає й інші переваги Ірландії: «Ця країна дуже стабільна в тому сенсі, що тут немає воєн, епідемій і політичних проблем. Тут низький рівень злочинності, хороша система освіти, до того ж англійська є одним з державних мов».

Однак, купуючи нерухомість зі знижкою, необхідно задуматися про причини дешевизни. Може виявитися, що навіть після тривалого часу ціни на це житло не зростуть, і тоді інвестиції не виправдають себе. Щоб уникнути такої ситуації, краще всього вкладати кошти в курортну нерухомість. Навіть якщо вона не буде дорожчати, її можна використовувати для відпочинку або здавати в оренду.

Тим, кому клімат Ірландії здається занадто суворим, варто звернути увагу на Іспанію. Найбільш різке падіння цін у цій країні спостерігалося на півдні регіону Коста-дель-Сіль — на 31,4 % з 2007 по 2011 рік. Як і в Ірландії, розвитку місцевого ринку заважають надлишок пропозиції і наслідки економічної кризи.

Крім того, через чиновників-корупціонерів в Іспанії виникла проблема незаконно збудованої нерухомості, тому довіра інвесторів до цього ринку знизилася. Щоб уникнути покупки нелегального житла, краще купувати вторинні, а не нові об’єкти, а також звіряти їх розташування зі спеціальними картами, на яких відзначені території, де заборонено будівництво.