Купили квартиру, а родичі колишнього власника проти?

Перед купівлею житла на вторинному ринку завжди цікавтеся життям колишніх мешканців, радять юристи.

Вони попереджають, що найбільш імовірним джерелом проблем можуть стати родичі колишнього власника або інші особи, які за законом мають право претендувати на цю житлову площу.

Як приклад, адвокат Олександр Суботін наводить випадок, коли продавець квартири отримав її за дарчим від літнього родича, причому оформлений документ був незадовго до смерті старого. Однак у покупця виникли природні побоювання: чи не з’являться в майбутньому проблеми з родичами колишнього власника, які цілком можуть оскаржити дарчу в суді, і, відповідно, поставити під загрозу правомірність договору купівлі-продажу.
Суботін зазначає, що за законом, оскаржувати угоду може кожен, чиї цікаві вона зачіпає. Тому перед тим, як приймати остаточне рішення про купівлю житла, безумовно, варто поспілкуватися з родичами справжнього власника. Коли буде зрозуміла їхня позиція, можна буде прогнозувати подальший розвиток подій.

Однак, якщо договір дарування визнають недійсним, то в подальшому можуть визнати недійсним і договір купівлі-продажу. Як результат – все має повернутися на круги своя, тобто відбудеться повернення сторонами всього, набутого ними за договором. Тобто, покупець може розраховувати на повернення відданих грошей продавцеві квартири. Простіше, коли вся сума операції була вказана в договорі, тоді повернути її повинні в повному обсязі. А ось повної гарантії, що гроші в принципі повернуть – ні.

«Припустимо, квартиру повернули спадкоємцям, а продавець вже встиг витратити отримані кошти та іншою нерухомістю не володіє. Повернути витрачені кошти в такому випадку буде дуже складно», – підкреслив адвокат Олександр Суботін.