Купуємо облігації – отримуємо квартиру

Є кілька способів інвестувати в будівництво житлового будинку. Розглянемо варіант з цільовими облігаціями.

Актуальне на сьогоднішній день законодавство забороняє девелоперам безпосередньо брати гроші у фізичних осіб для фінансування зведення будівель. Девелопер може співпрацювати з інвестором через фінансового посередника, тобто Фонд фінансування будівництва або випускати цільові облігації.

Крім самого забудовника, випуском облігацій може займатися афілійована ним компанія. Номінальна ціна цінних паперів прив’язується до ціни 1 кв. м. житла на момент емісії, а облігації дозволяють придбати конкретну кількість «квадратів» в споруджуваному будинку.

Коли інвестор придбає облігації на суму, що дорівнює 30% вартості квартири, за ним буде прикріплена конкретна квартира. У разі якщо цінні папери купуються для проведення спекулятивних операцій, тоді, за інвестором квартиру не закріплюють.

Після того, як житловий будинок введуть в експлуатацію, а облігацій інвестора буде достатньо для придбання квартири, він зможе обміняти їх у забудовника на квартиру. У разі нестачі метражу, права на придбання квартири переносяться на наступний, майбутній забудовником будинок. При всьому цьому ціна куплених метрів повинна залишатися незмінною.