Купівля палацу або замку в Італії стає реальністю

Італійські влади виставляють на продаж замки і палаци.

Для інвесторів, які довго мріяли про палаці, замку чи будь-якому іншому історичному будинку в Італії, зараз саме час задуматися про покупку.

Уряд цієї країни на чолі з прем’єр-міністром Маріо Монті, влади міст та державні організації виставляють на продаж 350 об’єктів, загальна вартість яких обчислюється 1,5 млрд євро. Італії це потрібно, щоб покрити дефіцит бюджету.

У Венеції продадуть 18 будівель. Серед них — Diedo, палац XVIII століття, в якому розміщувався кримінальний суд. Ріелтори сподіваються привабити іноземних інвесторів ціною 19 млн євро.

У Мілані пропонуються більше 100 будівель, включаючи палаццо Bolis Gualdo вартістю 31 млн євро, розташоване на вулиці Багутта, в самому модному районі міста.

В регіоні Лаціо, в комуні Соріано-нель-Чіміно, можна придбати замок Orsini, який був побудований в 1270-х роках за наказом папи і пізніше використовувався як в’язниця.

Серед 350 будинків на продаж є не тільки палаци і замки. Наприклад, в Болоньї продають армійські казарми, що належали Міністерству оборони.

За інформацією Едоардо Ревільо, головного економіста банку Cassa Depositi e Prestiti, італійським державним організаціям належать занедбані або лише частково використовуються будівлі загальною вартістю 42 млрд євро. Немає більш швидкого способу залатати дірку в бюджеті, ніж перетворити ці об’єкти в круглу суму готівки.

За словами Алессандро Маццанти, глави італійського підрозділу CBRE, інтерес до історичних будівель вже виявили кілька американських фондів, яких залучають високоризиковані і високоприбуткові угоди.

В Італії державну нерухомість масово розпродують не вперше. Наприклад, Fondo Immobili Pubblici отримав 860 млн євро, продавши близько 140 об’єктів.

Більшість подібних угод мають одну особливість: державні установи і після продажу продовжують орендувати будівлі, тим самим забезпечуючи інвесторам гарантований дохід.

Однак останні 350 будівель буде не так просто розпродати, оскільки більшість з них пустує. Покупці повинні будуть відремонтувати ці об’єкти, щоб в подальшому використовувати їх в якості житла, офісів або торгових центрів. Для цього потрібно отримати дозвіл влади — нелегке завдання, враховуючи перипетії бюрократичної тяганини, властивої Італії.