Купівля комунальної квартири: що варто знати

Сьогодні не всі люди можуть дозволити собі придбати повноцінне житло з усіма зручностями, саме тому багато незаможні сім’ї купують нерухомість в комунальних будинках.

За їх словами краще мати хоч щось своє, ніж не мати взагалі нічого. Але все ж життя під боком з абсолютно чужими людьми — це досить великий недолік для багатьох. Крім того, зазвичай комунальні квартири мають невеликий простір для повноцінної життєвої сфери кожної людини. Але чи справді так страшно і неможливо жити в комунальних квартирах? Давайте спробуємо поміркувати.

В даний час в комунальних квартирах проживають молоді сім’ї з дітьми або без них, а так само розведені люди, які отримали комунальну квартиру в ході розділу майна подружжя, студенти та мешканці інших міст, які приїхали на заробітки з інших країн і міст. Так що думка багатьох, що у комунальних квартирах живуть лише отброски суспільства – в корені не вірно. Крім всього цього потрібно розуміти, що такі так звані «покидьки суспільства» можуть жити так само в звичайній класичній квартирі.

Якщо вас влаштувала ціна, розташування і стан самої квартири, то слід особливо вивчити ваших майбутніх сусідів по комунальній квартирі. Особливу увагу слід звернути на місця загального користування, таких як туалет, ванна, душова кімната, кухня. Необхідно вловити кожен момент, починаючи від обладнання та меблів, що там стоїть, закінчуючи загальним станом цих приміщення і їх чистоти і порядку.

При купівлі комунальної квартири особливу увагу приділіть вивченню всіх документів, що додаються до неї, а так само слід ретельно перевірити реальність кількості приписаних людей в цій самій квартирі. Пам’ятайте, якщо ви відразу перевірите, потім про вас не чекають випадкові неприємні факти, які можуть спливти в зовсім неслушний момент.

Втім, проживання в комунальній квартирі цілком реально і можливо на сьогоднішній час. Але звичайно не потрібно виключати всіх існуючих мінусів, але все ж це насправді краще, ніж нічого або чергові поневіряння на знімних квартирах. Можливо, вам буде досить не звично жити пліч-о-пліч з сусідами. Але невдовзі ви можете до цього звикнути, тим більше їли вони виявляться добрими і порядними людьми, можливо, вам незабаром це навіть і сподобатися. Звичайно, можуть виникнути труднощі ремонту приміщень загального користування, таких як кухня, ванна і туалет, адже туту необхідно буде обговорювати всі нюанси між користувачами цих кімнат, але все ж це цілком вирішуване.