Крим визнали привабливою інвестиційною майданчиком

Турецькі бізнесмени вважають Крим найбільш сприятливим регіоном для інвестицій.

Крим є пріоритетною інвестиційною майданчиком для представників турецького бізнесу, повідомили представники турецької делегації в ході зустрічі заступника Голови Ради міністрів арк Валерія Пальчука з Генеральним консулом Турецької Республіки в Одесі Хусейном Эргани.

Ст. Пальчук зазначив, що за останній час Крим досяг позитивних результатів у створенні сприятливого інвестиційного клімату в регіоні. Про це свідчать зростаючі інвестиційні рейтинги республіки. Сьогодні Крим займає четверте місце серед регіонів України за обсягом інвестицій на душу населення, поступившись за цим показником Києву, Київській і Дніпропетровській області.

«У Криму створена прозора і зрозуміла система роботи з інвесторами. Це є основою для подальшого плідного співробітництва», – сказав віце-прем’єр.

Ст. Пальчук нагадав, що в першому читанні затверджено законопроект «Про основи розвитку АРК і особливості здійснення інвестиційної діяльності на її території», який передбачає значні преференції для інвесторів.

Серед пріоритетних інвестиційних проектів віце-прем’єр назвав відновлення системи зрошення в Криму, створення насіннєвих підприємств, розвиток промислових парків, будівництво доріг державного значення, а також сонячних та вітроелектростанцій, реконструкцію Міжнародного аеропорту «Сімферополь», створення рекреаційної зони в Східному Криму і т. д. «Це базові напрями інвестиційної діяльності, які дозволять серйозно розвивати економіку Криму», – додав В. Пальчук.

У свою чергу Генеральний консул Туреччини зазначив, що Крим відіграє важливу роль у розвитку стратегічних відносин між Україною і Туреччиною є пріоритетним регіоном для турецьких інвесторів. «Крим відіграє значну роль у відносинах між Україною і Туреччиною завдяки своєму інвестиційному потенціалу, наявності досить розвиненою дорожньої інфраструктури, географічному положенню. Також ми розглядаємо Криму як міст дружби між Туреччиною та Україною», – сказав Х. Эргани.

Представники турецької делегації висловили зацікавленість у розвитку довгострокових відносин з Кримом.