Крим має намір залучити 20 млрд. доларів інвестицій

Крим першим серед регіонів країни прийняв Стратегію соціально-економічного розвитку до 2020 року.

Про це розповів директор Агентства регіонального розвитку півострова Олексій Стародубов.

«Це була перша Стратегія, яку затвердили в Україні. Вже після Криму прийняв Стратегію розвитку Києва», – зазначив Стародубов.

За його словами, усі напрямки розвитку, які в Стратегії визначені як пріоритетні, передбачають якесь будівництво.

Але найцікавіше, це сума інвестицій, необхідних для реалізації всіх проектів закладених у Стратегії розвитку регіону. Вона становить 20 мільярдів доларів, або 2 млрд. 500 млн. щорічно (до 2020 року)! І це при тому, що за весь час незалежності України Крим залучив 1 млрд 150 мільйонів доларів інвестицій, а за три квартали минулого року – 386 мільйонів.

Але Олексія Стародубова це не лякає. «Як ця цифра буде коригуватися – буде залежати від тих умов, в яких ми будемо перебувати. Не секрет, що зараз в тих умовах, які є в Євросоюзі, зокрема з Грецією, дуже важко шукати і залучати ресурси. Але ми будемо працювати в цьому напрямку і, думаю, знайдемо необхідні інвестиції, адже є ще східні ринки, тому плани у нас амбітні», – підкреслив директор Агентства регіонального розвитку Криму.

Зазначимо, що одним із найбільш масштабних проектів, описаних в Стратегії, є перетворення Західного узбережжя Криму на суперсучасну курортну зону.