Крим і ЄБРР зацікавлені в реалізації спільних інвестиційних проектів

Крим готовий розвивати співпрацю та реалізовувати спільні проекти у різних сферах з Міжнародною фінансовою корпорацією в Україні та Європейським банком реконструкції та розвитку.

Про це заявив Голова Ради міністрів Криму Анатолій Могильов в рамках зустрічі з представниками Міжнародної фінансової корпорації в Україні та ЄБРР.

Фінансові організації на зустрічі представили керівник діяльності МФК в Україні Олена Волошина, радник з інвестицій департаменту інфраструктури та природних ресурсів МФК в Україні Дмитро Крищенко, а також представник ЄБРР, керівник сектору інфраструктури в Україні Марк Магалецький.

В рамках зустрічі Анатолій Могильов повідомив, що Крим готовий запропонувати фінансовим структурам масштабні і локальні проекти з модернізації систем водопостачання і водовідведення, розвитку агропромислового комплексу і транспортної інфраструктури.

«Сьогодні Крим — один з найбільш стабільних регіонів в Україні з великим інвестиційним потенціалом. Це підтверджують високі рейтинги. Ми розуміємо, що економічний розвиток потребує фінансових вливань. Це стосується практично всіх сфер, у тому числі ЖКГ, переробної промисловості, розвитку систем зрошення. Тому кримська влада гарантує інвесторам максимальне сприяння. Ми даємо «зелену вулицю» інвесторам, які готові працювати на відродження Криму», — підкреслив Анатолій Могильов.

Голова Ради міністрів подякував представників ЄБРР за готовність надавати підтримку в модернізації інфраструктури водопровідно-каналізаційного господарства південного берегу.

При цьому Могильов підкреслив, що модернізації вимагає не тільки інфраструктура Ялти, але і водопровідне господарство практично всіх приморських регіонів, у тому числі в Євпаторії, Алушті, Феодосії: «Знос мереж високий і це відбивається на тарифах. Модернізація дасть величезну соціальну віддачу. Це вкрай важливо для Криму. Більше того, така реконструкція важлива для нашої екології».

У свою чергу Олена Волошина заявила, що МФК в Україні готова співпрацювати з Кримом: «Нас цікавить модернізація мереж водопостачання та водовідведення, а також співпраця у сфері сільського господарства і, зокрема, відновлення зрошувальних мереж Криму».

Марк Магалецький також додав, що ЄБРР високо оцінює інвестиційний потенціал Криму.