Кредитувати молодіжне житло необхiдно за рахунок лотерей – законопроект

У Верховній Раді зареєстрували законопроект, згідно з яким державні пільгові кредити для молодих сімей на 75% повинні фінансувати з державного бюджету, решту 25% – з місцевих.

Проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні» (щодо встановлення державних гарантій забезпечення молоді житлом) у парламент внесли бютівці Олександр Турчинов та Андрій Павловський.

Законопроект передбачає такі доповнення статті 10 Закону України «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні»: фінансування заходів щодо надання пільгових довготермінових кредитів молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) і придбання житла здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України, республіканського бюджету Автономної Республіки Крим, відповідних місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством України.

Крім того, пропонується встановити джерела фінансування бюджетних призначень на виконання таких заходів та розподілити зобов’язання забезпечити їх фінансування у частках 75% від необхідного обсягу з Державного бюджету України та 25% з місцевих бюджетів.

Відтак, згідно з проектом документу, місцеві бюджети повинні видавати кредити з податку на нерухоме майно та емісії облігацій місцевих позик. Джерелом фінансування з державного бюджету мають бути кошти, що надходять від погашення кредитів та сплати відсотків за користування кредитами, кошти від проведення державних лотерей та емісії довгострокових державних облігацій України.

«Зрештою, наявність чи відсутність власного окремого житла впливає на готовність молодих людей до укладення шлюбу та виховання дітей. За даними Державної служби статистики України станом на кінець 2011 року на квартирному обліку в Україні перебувало 1 млн. 84 тис. сімей та одинаків», – йдеться у пояснювальній записці.