Кредитори мають право виселяти з квартир цілі сімї

Позичальників, віддали під заставу житлову нерухомість, тепер зможуть виселяти за прострочений кредит разом з неповнолітніми дітьми.

Відповідну постанову виніс Окружний адміністративний суд Києва.

Як пише finance.ua підстави для застосування таких заходів надав Окружний адміністративний суд Києва, який ще в кінці літа рішенням №2а-6500/12/2670 постановив, що кредитори мають право без дозволу опікунських рад стягувати нерухомість за протермінованою іпотекою, навіть якщо в ній прописані неповнолітні діти.

“Про це рішення суду стало відомо тільки минулого тижня, і наші клієнти з вересня почали подавати відповідні апеляції. Їх вже накопичилося близько десятка. Найближчим часом планується подача ще декількох апеляцій в Київський апеляційний адміністративний суд.

Інших варіантів немає, адже судові виконавці, прикриваючись постановою №2а-6500/12/2670, можуть почати один за іншим виставляти на продаж нерухомість, в якій проживають і прописані діти”, – говорить старший партнер адвокатської компанії “Кравець, Новак і Партнери” Ростислав Кравц.

Банкіри планують активно використовувати нову можливість і намагатися без рішень опікунських рад відсуджувати і продавати нерухомість, наголошуючи при цьому на виконавчу службу.

“У випадках, коли державного виконавця вже ніяк не зупинити, необхідно звертатися зі скаргою на нього до Мін’юсту, правоохоронні органи і залучати органи опіки”, – радить Андрій Чернишенко, заступник директора юрфірми “Можаєв і Партнери”.

Як раніше повідомлялося Вищий господарський суд України знову дозволив третейським судам вирішувати спори, що стосуються нерухомості, між банками і кредиторами.

На думку юристів ситуація складається не на користь позичальників – банки знову почнуть вигравати позови, отсуживая у кредитних неплатників нерухомість.