Кращі місця для інвестицій у курортну нерухомість Європи

Інвестиції в курортну нерухомість Європи – вигідне вкладення. Особливо, якщо це такі країни, як Туреччина чи Німеччина, там на відміну від інших європейських держав, нерухомість не так постраждала від кризи.

Порівнявши популярні курортні напрямки Європи, аналітики постановили: інвестувати в німецькі узбережжя та в житло в Туреччині найвигідніше. В інших країнах нерухомість біля моря, за винятком елітних об’єктів, сильно постраждала від кризи і продовжує падати в ціні.

Невелике дослідження про те, куди вигідніше вкладати гроші, якщо мова йде про покупку нерухомості біля моря, провів журнал Capital.

Як відзначають аналітики, крихітний німецький острівець Зюльт, розташований у Північному морі, колись був популярним місцем літнього відпочинку жителів країни. Проте останнім часом вартість нерухомості та оренди житлових приміщень виросла настільки, що корінні мешканці острова змушені перебиратися на материк. У містечку Кампен вартість будиночка для відпочинку може досягати €17 млн, в Вестерланде можна купити що-небудь подешевше, за житло біля самого берега моря там доведеться заплатити “всього лише” €3 млн.

Ще один, більш великий німецький острів Узедом – омивається водами Балтійського моря і теж не може похвалитися м’яким кліматом, проте і там кращі місця розпродані вже давно. Вілли на пляжах Узедома змінюють своїх власників – любителів прохолодного літа – не менш ніж за €2,5 млн. Результатом високих цін на місцеве житло став будівельний бум, який спостерігається на острові всі останні роки.

Зеландія, провінція на південному заході Нідерландів, приваблює покупців ідилічними видами. Центральна частина регіону цікава скоріше для місцевих жителів, іноземних інвесторів привертають ділянки землі і житло на околицях Зеландії. За прогнозами журналу Capital, в найближчі дванадцять місяців ціни на житло в цій місцевості зростуть на 2%-5%. Особливо сильно (на 5% і більше) подорожчає житло в таких населених пунктах як Домбург, Кадзанд-Бад і Ренесс.

Бельгія зараз не являє собою раю для тих, хто полює за великими знижками. Період надмірних спекуляцій на узбережжі Фландрії давно закінчився. У престижних місцях, наприклад, в Ньюпорті вартість особняка досягає €2 млн, а за простенькі будови в менш популярних місцях просять не менше €125 000.

Середземноморське узбережжя Франції завжди приваблював знаменитостей і мільйонерів. Через перманентного дефіциту пропозиції та надто високих цін на житло Лазурний берег визнаний чи не найдорожчим місцем у Франції. Нерухомість класу люкс, якась вілла з білого каменю, що дарує прохолоду в хвилини літньої спеки, може коштувати і €20 млн.

В Іспанії наслідки іпотечної кризи відчутні як на Балеарських островах, так і на материку. Тому ціни на вілли і квартири будуть падати і далі. Найбільшу вигоду зможуть отримати найбільш терплячі інвестори. Нерухомість дешевшає навіть на Мальорці, нижня планка цінового діапазону для житла на березі поки ще тримається на рівні €250 000.

У Португалії нерухомість біля моря зараз продається та купується більш активно, ніж раніше, оскільки багато британців позбавляються від належних їм других будинків. Вони побоюються, що збільшення вартості англійського фунта стерлінгів може звести нанівець весь прибуток, отриманий за останні кілька років володіння португальською житлом. Вартість вілл і більше простих будиночків у Португалії може становити від €150 000 до €4,8 млн.

Справжнім Клондайком для інвестора є нерухомість на Босфорі. Туреччина переживає економічний бум, вся міць якого обрушилася на узбережжя. Навіть такі серйозні інвестори, як Ніколя Берггруен (Nicolas Berggruen) вже вирішили застовпити собі місце на цьому ринку. Однак тим, хто хотів би придбати турецьке житло з видом або без виду на море дешевше, варто поквапитися. Вілли у Бодрумі швидко зростають у ціні. В середньому за них просять від €120 000 до €8 млн. І на думку експертів, ціни можуть зрости ще більше.