Краще купувати квартиру в новобудові в передмісті, ніж на вторинному ринку в Києві, – експерт

Напередодні виборів українці готові скуповувати житло в будь-якому районі Києва, а також і за межами столиці.

Однак купити, продати, а тим більше заробити на приміської нерухомості не так вже й легко.

Заможні громадяни нашої країни вирішують свої квартирні питання купівлею нерухомості в передмістях великих міст. Однак у людей середнього класу немає можливості купити гарне житло в столиці, тому змушені купувати квартири в невеликих містах або селищах міського типу поблизу Києва. Тим самим, вони отримують надію на те, що в перспективі це житло продадуть і куплять квартиру вже в самій столиці.

«Купивши квартиру, приміром, за 40 тисяч доларів, продати за більш високу ціну не вдасться. Максимум ціну продаваної квартири можна буде збільшити на 10 тисяч і купити квартиру в Києві за 50-60 тисяч, то на вторинному ринку”, – розповідає аналітик компанії SV Development Сергій Костецький.

Щороку ціни на житло в Києві ростуть на 15% і наздогнати за ними фактично неможливо. Якщо вибирати між дорогою квартирою вартістю в 100-150 тисяч доларів і котеджем такою ж вартістю за містом, то перевагу краще віддати другому варіанту.

На думку учасників ринку, котеджі в порівнянні з квартирами економ-класу набагато якісніше побудовані і обладнані. Якщо продавати котедж за містом змінюючи на квартиру в більш престижному районі в новому будинку, то неможливо буде вкластися у суму в 100-150 тисяч доларів.

Однак котеджні містечка, які як гриби виросли поблизу великих міст, вартістю від 50 тисяч доларів, не настільки якісні як їх позиціонують, підкреслює Сергій Костецький.

Тому за цю ж ціну краще придбати одно – або двокімнатну квартиру в новобудовах, наприклад, під Києвом, ніж потім вкладати свої гроші на дообладнання будинку.