Кожен десятий земельну ділянку купують для перепродажу

Частка ділянок, які купуються для подальшого перепродажу, в 2011 році становить близько 10%.

Про це повідомили аналітики девелоперської компанії ” Красива Земля.

У другій половині 2010 року в якості інвестиції купувався кожен сьомий ділянку, а два з половиною роки тому – кожен п’ятий.

“На ринку ділянок без підряду добре проглядається тенденція: чим гірша економічна ситуація або, принаймні, відчуття людьми економічної ситуації, тим частіше ринок ділянок без підряду використовується в якості інструменту для інвестицій, – розповідає генеральний директор компанії” Красива Земля Ілля Сапунов.

– Це багато в чому пояснюється специфічністю продукту: земля без підряду не амортизується з часом і є товаром, який сприяє задоволенню однієї з базових потреб людини – в житло.

З іншого боку, це відносно недорогий вид нерухомості, і в порівнянні з будинками і квартирами в аналогічному районі є більш доступним інструментом для збереження і примноження заощаджень”.

Аналітики компанії відзначають, що більшість ділянок для інвестицій купуються в перші шість-вісім місяців реалізації проекту. У той же час на стадії завершення підведення комунікацій, що найчастіше є завершальним етапом робіт за проектом, частка інвестиційних операцій не перевищує 2%.

Ділянку без підряду залишається цікавим інструментом для інвестицій, наголошує Ілля Сапунов. З моменту старту проекту до закінчення будівництва земля може подорожчати на 70-100%, а в окремих випадках ціни зростають більш ніж удвічі.

“Враховуючи, що приблизний термін будівництва селища складає близько двох років, інвестори можуть заробити на ділянках без підряду не менш 35-50% річних”, – підсумовує він.