Короткострокова оренда в Парижі – поза законом

Тепер зняти квартиру на кілька днів у Парижі майже неможливо.

Вже кілька місяців у Парижі діє закон, згідно з яким заборонено здавати в короткострокову оренду мебльовані квартири без дозволу мерії. Це стосується не тільки приватних осіб, але і агентств нерухомості. Для тих, хто здає квартири нелегально, передбачений штраф до 25 000 євро і пеня до 1 000 євро/м2 в день.

Так, на початку квітня паризький суд засудив одного орендодавця до двох штрафів на загальну суму 15 000 євро за те, що той без дозволу мерії здавав туристам чотири квартири, призначені для постійного проживання. Більше того, він буде зобов’язаний повернути об’єктів статус житлових приміщень протягом двох місяців. Якщо невдаха орендодавець не встигне це зробити, йому доведеться заплатити ще один штраф — 200 євро на одну квартиру за кожний день запізнення.

До об’єктів нерухомості, що стали предметом гонінь, відносяться мебльовані квартири, що здаються туристам на строк до одного року або студентам — до дев’яти місяців, якщо при цьому сам власник в квартирі не проживає. Саме в цьому випадку потрібен дозвіл влади. Якщо власник використовує об’єкт як основне місце проживання, він має право здавати його кілька тижнів в році без дозволу мерії.

Перетворити звичайну житлову квартиру в прибуткове житло, що здається туристам, можна, але за однієї умови: зробити в тому ж районі іншій, схожий за площі, об’єкт непридатним для постійного проживання. Таким об’єктом може стати, наприклад, офіс.

За словами представників мерії, за п’ять років близько 20 000 квартир, які здавалися раніше в довгострокову оренду, стали пропонуватися подобово. В деяких округах в центрі і на заході Парижа пропозиції мебльованих апартаментів складають до 20 % від загального фонду здаваного житла. І цей сегмент ринку постійно зростає завдяки Інтернету.
Ціни на таке житло наближаються до вартості готельних апартаментів і в 2-3 рази перевищують тарифи, за якими квартири здаються в довгострокову оренду. Такий розвиток подій провокує брак традиційного житла, підвищення продажних цін і орендних ставок.