Королевська знайшла вирішення квартирного питання

Щоб забезпечити 300 тис. родин житлом потрібно всього лише 2% в рік від суми видатків держбюджету.

Лідер партії «Україна – Вперед!», голова парламентського комітету з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва Наталія Королевська разом з колегами Євгеном Сусловим та Олексієм Логвиненком зареєстрували у Верховній Раді законопроект «Про державне замовлення будівництва соціального житла» (№11103), в якому передбачено реальний механізм вирішення «квартирного питання» для більш 300 тис. сімей.

Як зазначила Наталія Королевська, масштабність української житлової проблеми не дозволяє її ігнорувати. «Потрібен реальний механізм для забезпечення соціально незахищених громадян житлом саме за допомогою будівництва нового житла», – підкреслила вона.

Автори законопроекту переконані, що з допомогою такого механізму, як державне замовлення на будівництво соціального житла, можна буде вирішити «квартирне питання» для більш 300 тис. сімей та одиноких осіб, які цього потребують, незважаючи на свій соціальний статус.

Згідно з законопроектом, по-перше, обсяг коштів для замовлення будівництва соціального житла передбачається щорічно в законі про державний бюджет України і повинен становити не менш 2 % суми витрат бюджету на відповідний рік. На думку Наталії Королевської, це дозволить щорічно залучати близько 8 млрд. грн.

Держава виступає гарантом за зобов’язаннями державних замовників. Державне замовлення формується центральним органом виконавчої влади з урахуванням затверджених загальнодержавної та місцевих програм розвитку житлового фонду соціального призначення. Крім того, встановлюються вимоги щодо подання звітності та оприлюднення інформації про виконання державного замовлення будівництва соціального житла.