Кому по кишені квартира в Києві?

Квартирне питання для жителів України залишається гострим. Пам’ятаєте, як кума Гарбуза з твору Джанні Родарі “Чиполліно” за цілий рік вдавалося накопичити тільки на один цеглинка для свого майбутнього будинку?

На жаль, в подібній ситуації опиняються і багато жителів України, для яких ціна на квартиру в новому будинку непід’ємно висока. До ринку новобудов прив’язаний і ринок вторинного житла. Деякі роками не можуть продати квартиру із застарілого фонду, але ціни знижувати не поспішають. Іпотека ж після кризи перебуває в летаргічному сні. Державна програма «Доступне житло», яку намагалися реалізувати практично всі глави держави так і не працює.

Більш за все проблема відчувається в Києві. Як кажуть експерти – ціна звичайної київської квартири порівнянна з вартістю житла в Варшаві, Мадриді і навіть Берліні. А от доходи середньостатистичного українця дуже відрізняються від доходів середньостатистичного європейця. При цьому Київ – це місто з найбільшою концентрацією населення з інших регіонів. З роботою в Києві краще, ніж в регіонах, а от з її оплатою не все так райдужно: середня зарплата, на яку можуть розраховувати приїжджі, рідко перевищує 3-4 тис. грн. в місяць. Ціни ж на знімне житло тільки ростуть і пересічному українцю не по кишені.

На проблему з нерухомістю не вказував хіба що ледачий державний діяч. Однак ніхто не може запропонувати ефективне рішення, пропонуючи кожному самостійно вирішувати свої житлові питання. І в цій суворій реальності деякі дуже успішно самостійно справляються з цим завданням – купуючи квартири в Києві по 5 гривень.

Квартири по 5 гривень і реальність: як це працює?

Виявилося, що все гранично просто і дійсно доступно кожному. 5 гривень – це вартість лотерейного квитка миттєвої лотереї «ХТО ТАМ». Купив лотерейний квиток за 5 гривень – став учасником щотижневого розіграшу однокімнатної квартири з ремонтом в елітному житловому комплексі. Вже 6-ть квартир у Києві виграли в цьому році.

За інформацією з сайту організатора лотереї – все в цій лотереї виграли 358 квартир у Києві. Також, за даними цього ж сайту в лотереї найчастіше виграють жителі регіонів – з шести квартир виграних у цьому році дві виграли в Києві і області, а решта були виграні мешканцями Львова, Харкова, Сум та Вінниці.

Процес розіграшу квартири проходить у присутності тиражної комісії під час прямої трансляції на найрейтинговішому телеканалі «1+1» – щосуботи о 09:00 розігрують нову квартиру серед тих, хто за 5 гривень купив лотерейний квиток.

Та чи це вихід із ситуації?

Цікаво, що багато переможці з регіонів так і не зважуються на переїзд в Київ, а повертаються в рідні міста, забираючи замість квартир їхній грошовий еквівалент, що для них є більш вигідному варіантом – на ці гроші в регіоні можна і купити квартиру і довго безбідно жити. Наприклад, Людмила Костюк з Вінниці, яка виграла квартиру в середині січня. За словами переможниці лотереї на грошовий еквівалент квартири в Києві вона у рідній Вінниці купить дві квартири, що для простої вчительки саме по собі є неймовірною удачею, адже на зарплату вчителя навіть за 25 років роботи наврядчи вдасться зібрати гроші.

І все-таки повертаючись до питання «Кому по кишені квартира в Києві?»

Пам’ятаєте старий добрий анекдот: Іван все життя молився Богу, вимолюючи собі квартиру, машину, шубу дружині.
Кожен день він справно молився, поки, нарешті, дістав цим Бога. Бог явився до нього і сказав:
“Іване! Ну дайте ж мені хоч один шанс тобі допомогти! Купи хоча б один лотерейний квиток!”