Комерційна нерухомість Європи переживає не кращі часи

Як повідомила міжнародна організація RICS в своєму глобальному огляді, в II кварталі 2012 року Росія та Німеччина показали найвищі показники на ринку комерційної нерухомості Європи.

У RICS відзначають, що ознаки стресу, які найчастіше характерні для периферії, поширюються все далі до центральних ринків.

Відповідно до огляду такі країни, як Греція, Іспанія, Ірландія, Португалія, Франція та Італія у минулій чверті 2012 року продемонстрували ознаки регресу. Наприклад, показник попиту на нерухомість у Франції за цей період зменшився у порівнянні з попереднім кварталом на 25%.

В огляді наголошується, що ситуація на інвестиційному ринку Європи також взяла курс на погіршення.

«Показник інвестиційного попиту досяг позитивної позначки лише у 6-ти європейських країн, на відміну від дев’яти до початку року. Показник очікуваної величини капіталу за даний період збільшився тільки у Німеччині, порівняно з чотирма країнами, що продемонстрували позитивну тенденцію за першу чверть року. Інвестиційний ринок Польщі у другому кварталі 2012 року пішов на спад після двох років стабільного зростання. Це пов’язано з ослабленням курсу польського злотого».

Між тим, експерти очікують, що в III кварталі показники можуть досягти ще більш низьких позначок. Ринки США і Канади, на відміну від єврозони, продовжують демонструвати стабільне зростання, незважаючи на глобальну економічну кризу. Що стосується ринків комерційної нерухомості Китаю і Гонконгу, то тут показники також залишаються досить стійкими.