Комерційна нерухомість набирає обертів

У Європі відзначають підвищений інтерес до об’єктів комерційної нерухомості.

У більшості країн світу очікується зростання вимушених продажів комерційних об’єктів в найближчому кварталі. Про це повідомляють фахівці RICS (Royal Institution of Chartered Surveyors) – міжнародної професійної організації фахівців у сфері нерухомості, будівництва та землекористування.

Понад 80% опитаних країн, повідомляють про підвищення рівня інтересу з боку спеціалізованих фондів в період з квітня по червень до комерційної нерухомості, ціни на яку знизилися.

Інвестиційний попит виріс найбільш значно в Угорщині. Помітні зрушення спостерігалися в Італії і Польщі, де попит в даний час знову став позитивним. Азіатські ринки нерухомості також відображають цю глобальну тенденцію, так як попит випереджає очікуване пропозицію в Японії, Китаї, Сінгапурі та Гонконгу.

Тим не менш, у той час як попит на знецінені активи в загальному зростає, очікуване пропозиція все ще перевищує попит у 11 з 25 опитаних країн.

Саймон Рубинсон, головний економіст RICS так прокоментував результати дослідження: «Різке зростання інвестиційного апетиту по відношенню до знецінених активів, можливо, відображає ступінь впевненості в перспективах ринку нерухомості, незважаючи на нестабільний економічний контекст. Однак необхідно мати на увазі, що результати в цілому як і раніше показують негативні значення, особливо на тих ринках, де економічні проблеми найбільш відчутні. Це особливо відноситься до Ірландії, Іспанії, Португалії і Італії, де боргове занепокоєння продовжує зростати».