Коли в Києві налагодиться видача житла і наскільки реально отримати безкоштовно 10 соток?

Заступник голови КМДА Кучук розповів, наскільки змінить свій вигляд Андріївський узвіз і можливо в столиці отримати безкоштовних 10 соток.

– Михайло Ілліч! Одна з найбільш обговорюваних тем в Києві – про будівництво на Андріївському. Що влада Києва роблять, щоб надалі не виникало таких несподіваних зносів?

– Замовником проекту реконструкції Андріївського узвозу вже давно виступила Подільська РДА. Документація розроблялася близько 1,5 років. Ми, розуміючи, що спуск не відповідає зовнішності Києва, прийняли рішення провести його реконструкцію. Я повністю відкидаю думку, що це почали робити під нові споруди. Ми поміняли комунікації, покриття, що не відповідало жодним стандартам. Пройти в чоловічих черевиках там ще можна було, але в жіночих на каблучках – точно ні. Також ми наводимо в порядок будівлі, які належать місту. Повністю замінили водопровід, який прослужить 50 років. Замінили всі кабелі, проклали зливову каналізацію.

Журналісти «Сегодня»:

– Зараз кажуть, що там взагалі не було каналізації. Це правда?

– Так, не було зливової каналізації. Ми знайшли колоду. Це частина 200-річного водопроводу. Коли розкрили спуск, виявили, що дуже сильно працюють підгрунтові води. Вони стікали з пагорбів, і сам спуск працював, як велика зливова каналізація. Всі лилося під фундаменти. Ми проклали дренаж, сьогодні ведемо роботи по ущільненню грунту і починаємо роботи по укладанню кругляка. Це все зроблено за бюджетні гроші. Приватників тільки попросили привести свої будинки в порядок. Ми ж не будемо витрачати міські кошти на їх будинки. Зараз вони пишуть на фасадах: «Продам». Ці будівлі приватні структури похапали в 2004-2007 роках, зараз дуже складно знайти власників. Але за законом ми їх не можемо притягнути до відповідальності за погане утримання будівель. КМДА реставрує фасади, які належать місту. Але поки що так і залишаться в аварійному стані кілька будинків, доля яких поки невідома. Хочемо запустити цей спуск, щоб люди могли спокійно прогулятися, з новою підсвічуванням будівель, ліхтарями, бруківкою. До речі, там не було старовинного кругляка. Це осколки битого граніту. Він лежить на базі – можете приїхати і подивитися. Граніт був покладений у 70-ті роки. Сьогодні ж буде хороший і міцний граніт.

Журналісти «Сегодня»:

– А по знесеному недавно дому? Що там буде?

– Затвердженої документації по проекту цього будинку у власників немає. Так, було рішення 2008 року про те, щоб дозволити проектування. Почали зносити будівлю, Мінкульт не заперечив. З точки зору архітектури, будівля не представляє ніякої цінності. Але є загальний вигляд узвозу, який визнаний пам’яткою архітектури, і навіть стилізоване будинок не можна було так просто зносити. Ми зустрічалися з інвестором. Він розуміє, що будинок, що він хоче побудувати, може бути там і не потрібно. Але якась будівля, стилізована під сам спуск, напевно, там може бути. Архітектори повинні будуть визначити, яке саме. Не залишати ж ту яму.

Журналісти «Сегодня»:

– Правда, що сам президент втручався в цю ситуацію?

– Так нам і без його втручання вистачило всіх інстанцій, щоб вказати на наші недоліки. Ми постаралися виконати. Але міська влада в цьому випадку не причому.

Журналісти «Сегодня»:

– Днями опозиція заявила, що історичний будинок на узвозі під №18 хочуть знести. Це правда? Зараз там зелений паркан.

– Ні, ніхто з таким проектом до нас не приходив. На Андріївському є 5 порожніх ділянок, які були виділені приватникам у 2004-2007 роках, вони отримали всі дозволи. Ми підготували документи на скасування цих землевідведень, і винесемо їх на одну з найближчих сесій. Це, наприклад, фірма «Маркон». Вони хочуть побудувати 8-поверховий готель.

Журналісти «Сегодня»:

– Коли буде затверджено Генплан Києва? Опозиція стверджує, що його твердження затримують, щоб узаконити скандальні будівництва в зелених зонах, проти яких виступають кияни. Яким чином влада має намір врахувати інтереси і киян, і забудовників, які вклали гроші в проекти?

– Несправедливі зауваження. Ми зустрічалися з захисниками Києва. Наші думки повністю співпали. Ну, не можна будувати, наприклад, на Гоголівській, 7, хоча всі служби дали добро на будівництво прямо на дитячому майданчику, або в сквері Зої Космодем’янської, не можна будувати на Палладіна, адже там розв’язка. Ми вже подали рішення на скасування на сесію Київради. Ми, навпаки, намагаємося ці незаконні рішення, яких багато, скасувати. Нагадаю, що наша команда через суд і прокуратуру повертає у власність міста 2,5 тис. га землі. У ті роки ділянки виділяли за такою схемою: приймали рішення, Генпланом це не відповідало, і в нього вносили зміни в генплан – змінити цільове призначення землі, потім будували. Ми маємо намір виявити ці зміни в Генплан внести, як зелені зони. Але це тільки в тих випадках, якщо ще нічого не побудували. У місцях, де що-то звели, це складно – процедура знесення поки не відпрацьована. Генплан, сподіваюся, затвердимо до кінця року.

Журналісти «Сегодня»:

– То тут, То там зараз під будівництва рубають лісу. Чи пов’язуєте ви будівельну активність з тим, що забудовники намагаються застовпити за собою місце до прийняття Генплану?

– Звичайно. Але тут ще один нюанс – пік незаконних рішень припав на 2005-2006 роки, тоді ділянки виділяли в оренду на 5-7 років. Виходить, у 2012-му закінчується термін її дії. Ми говоримо, що ви досі нічого там не робили – земля пустує, тому не продовжимо. Тоді вони намагаються застовпити за собою місце ось таким чином.

Журналісти «Сегодня»:

– Виділення землі – одна з тем, що розбурхують киян. Наші читачі говорять про те, що отримати в Києві визначених Законом кожному киянину 10 соток землі без зв’язків у владі практично неможливо. А як, насправді, можна це зробити? Хто може на них претендувати?

– І зі зв’язком у владі неможливо. Так, за Конституцією кияни можуть претендувати на 10 соток землі. Але це право використовували до нас – по 10 соток отримували численні студенти, цілими кооперативами. А потім вони групами писали довіреності, а приходили за актами 2-3 людини. Зараз цим займаються правоохоронці. Сотні гектарів були віддані людям, які не проживають у Києві. Тому ми прийняли рішення – йдемо на зустріч тільки людям, які проживають на ділянці, що мали раніше якесь право на цю землю – у них там дім, сад, вони отримували ділянку від радгоспу. Але ми поки не знайшли розуміння в Київраді, які категорії мають отримувати землю. Тому за 1,5 року, коли прийшла наша команда, ніхто не отримав вільної сотки. Ми намагалися говорити, щоб пропускати пільговиків, але депутати кажуть – немає. У Києві 3 млн громадян, помножте на 10 соток. Як визначити, хто має право, а хто ні? Тому йде дискусія.

Журналісти «Сегодня»:

– Ще одна з популярних тем – виділення безплатного житла. А чи є ще в Києві таке? Які категорії населення можуть на неї претендувати?

– Досить складне питання. Ми виділяли житло, навіть у минулому році. Але з виходом закону про містобудівну діяльність, який передбачає пряму заборону місту щось брати в інвесторів, нам це важко. Раніше забудовник передавав місту яке-то кількість квартир, які розподілялися безкоштовно. Тепер закон це забороняє. Грошей, щоб забезпечувати прокурорів, суддів, пільговиків безкоштовним житлом, у нас немає. Але разом з тим, через 10 днів ми будемо вручати безкоштовне житло чорнобильцям. Ми заклали будинок, домовилися з інвесторами. Там буде 30 квартир для них. Ми це питання намагаємося вирішувати. Не всім можна запропонувати програми 70 на 30 і навіть 50 на 50. Але давати безкоштовно при цих законах – важко.

Анжеліка Федоренко, вул. Строкача:

– У мене 8-річна дочка Софія – інвалід дитинства. У неї вроджений порок спинного мозку, хронічний вторинний пієлонефрит, дитина не ходить, у неї нетримання сечі і калу (ще кілька діагнозів, з зазначенням посвідчень, що підтверджують це. – Ред.). Згідно з висновком ЛКК, ми маємо право на першочергове отримання житла. А з 2006 року наша родина стоїть на пільговому квартобліку в Святошинському районі. Крім того, інвалід і мій чоловік. Ми не сподіваємося на безкоштовне житло. Але просимо вас посприяти в отриманні доступного житла для незахищених верств населення за програмою 50/50. Сподіваємося на вас, як на добру і чуйну людину.

– При всьому співчутті до цієї сім’ї, у нас таких звернень багато. Зараз у загальній черзі, квартири отримують ті, хто стоять там з 1978 року. Така ж ситуація з пільговиками. Випередити чергу, на жаль, такими своїми проблемами не можна. Немає такого закону. Програма 50 на 50 діє тільки нещодавно розпорядженням Попова. Неможливо всіх відразу забезпечити житлом. Спочатку включили вчителів, лікарів, працівників КП, багатодітних матерів. Інші категорії не включили.

Журналісти «Сегодня»:

– Скандали в Києві не раз виникали і через періодично з’являються проектів забудови набережної та схилів Дніпра. Яка у вас думка з приводу забудови набережної на правому березі?

– Двояке. Треба дуже акуратно підходити до забудови схилів і набережної. Хоча прецеденти в світі є – в Стамбулі, Відні. Я думаю, що такі питання повинні вирішувати архітектори, питаючи у людей. Ні про яке відвід та будівництві поки мова не йде, але вони можливі.

– Але ж затверджений проект Лариси Скорик. Як він вам?

– Я дуже поважаю пані Скорик, але проти такої забудови. Там повинна бути пішохідна зона вздовж Дніпра, можуть перебувати з іншого боку невеликі кафе і ресторани, але це все не повинно виглядати і різати очі. Майбутні покоління, думаю, з цією зоною розберуться.

Журналісти «Сегодня»:

– Чи є вже проект реконструкції Гідропарку?

– Там ніякої реконструкції поки що не передбачається. Нам би звільнити Гідропарк від того, що там понабудовано. Є проект футбольного поля, спортивних майданчиків, пляж облаштуємо, але не більше.

Журналісти «Сегодня»:

– У Гідропарку прямо біля озера, де в минулому році влада в обличчі разом з міліцією та прокуратурою виявили кілька котеджів без документів, і прокуратура порушила справу, хто побудував будинок з паркінгом. Як таке може бути?

– Все це незаконно. Самозахоплення. Але це питання до прокуратури.

Лада Бондаренко, Березняки:

– Біля пам’ятника Володимиру сьогодні поставили паркан, завезли щебінь, шматками порізали асфальт, а поруч поклали довгу арматуру. Що там відбувається – нове будівництво або реконструкція?

– Реконструкція в рамках плану благоустрою парків і скверів, в який входить і Володимирська гірка, де передбачено благоустрій з нормальним покриттям, доріжками, освітленням. Ми на це виділяємо гроші, оскільки в минулому році громадськість нас дякувала за реконструкцію Русанівської набережної.

– Журналісти «Сегодня»:

– Днями прокуратура Києва відкрила справу щодо розкрадання 200 тис грн при її реконструкції. Гроші в масштабах міста начебто невеликі. Але все-таки, як ви збираєтеся налагодити контроль, щоб запобігти таку можливість у потенційних злодіїв?

– Я не ознайомлений з матеріалами справи. Але впевнений, що ніхто нічого не крав. Напевно, гроші неправильно спрямовані і неправильно отримані. Напевно, існують якісь схеми. Ми будемо ретельніше контролювати.

Журналісти «Сегодня»:

– У минулому році Київ проводив архітектурний конкурс. Один із затверджених проектів – двоповерхова Європейська площа. Коли його почнуть реалізовувати?

– Між конкурсом і втіленням проектів – прірва. Хто і коли це здійснить – сказати складно. Якщо інвестор запропонує варіант, ми розглянемо.

Олександр:

– Часто в Києві при будівництві основний об’єкт закінчують, а про навколишню територію “забувають”. Наприклад, побудували розв’язку біля моста Патона на лівому березі, а плити на місце не поклали, вони валяються уздовж Русанівського каналу. Та щоб перейти з Березняків на Русанівку – потрібно йти по бруду і піску. Хто повинен займатися благоустроєм території після завершення будівництва?

– Однозначно будівельники. При прийманні і введенні в експлуатацію – це повинен контролювати ДАБК, який нам зараз не підпорядковується, тому і не кличе нас. А на правому березі розв’язку біля мосту Патона ми закінчимо в травні, в тому числі з благоустроєм.

Р. Я. Студинського:

– Прошу надати посильну допомогу в здачі в експлуатацію готового будинку по пр. Академіка Глушкова, 6 секція № 6 (замовник КНУ ім. Шевченка, забудовник ВАТ «Побутрембуд») . Живемо на 9 поверсі з вже 3 роки без води, тепла, ліфта та інших зручностей. (По цьому об’єкту ще кілька схожих листів. – Ред.)

– Я добре знайомий з цим об’єктом. Там немає жодного готового будинку. Це земля КНУ, який уклав договір з фірмою «Побутрембуд» на будівництво будинків. 3-4 роки там нічого не роблять, але квартири вже продали, а люди заклали майно в банках, що отримали кредити. Ми написали листи в прокуратуру, міліцію. Там кримінальна схема спрацювала – у людей взяли гроші, невідомо куди поділи. Якщо там хтось заселився і живе від безвиході – це не привід приймати будинок. Там немає навіть мереж. Ми запропонували свої умови міністерству, університету. Сказали, що ми туди зайдемо, добудуємо. Але потрібна воля університету і жорстка рука правоохоронців.

Журналісти «Сегодня»:

– Скандал на всім відомій будівництво на «Театральній» уже затих. Там буде музей Києва. Але влада говорила, що будівлю знесуть. Потім з’явився якийсь мільйонер, який викупив у забудовника це будівля за 50 млн. і подарував Києву. І все – місто розлучився з ідеєю зносу. Не вважаєте, що влада програла, залишивши цю будівлю?

– Влада програла тоді, коли видала дозволи на будівництво. Тобто, не ми. На жаль, нікого за це не покарали. Якщо б захотіли правоохоронці порушили б кримінальні справи проти осіб, які підписували. Забудовники витратили 50 млн на будівництво. Його викупив бізнесмен і передав нам цю будівлю безкоштовно, але щоб там був Музей Києва. Наприкінці травня його відкриють.

– Місто зараз бореться з МАФами. Вночі прибирають, вранці вони з’являються. Ваш главк містобудування займається видачею дозволів. Як контролюється цей процес? Скільки дозволів видаєте в місяць? Нещодавно був спійманий на хабарі клерк з вашого главку. Тобто, все-таки питання вирішуються вже в мерії, щоб легалізувати МАФ?

– Зараз ніхто таких дозволів не видає. Це беззаконня – на кожному кроці ставляться Мафи і всі залишаються безкарними. Нехай прокуратура і міліція розбирається. Ми вже неодноразово зверталися, що незаконно вночі ввозяться величезні павільйони, пости ДАІ їх пропускають. Вночі вас можуть п’ять разів зупинити, а тут хтось везе габаритний ларьок, ніхто не зупиняє, ставлять на газон, а вранці всі дивуються…

– А адміністративно вплинути? Збільшити штрафи. В 50 разів, приміром?

– Вони взагалі нічого нікому не платять. Навіть податки. Крім когось, вибачте, хто їх кришує. Це бєспрєдєл, який розпочався 3 роки тому, і нам важко його зупинити. Але Олександр Попов дуже жорстко провів нараду з правоохоронцями, їм жорстко поставили завдання виловлювати таких людей.

Читач:

– Як вирішується питання пожежної безпеки висотних будівель, оскільки ні один “архітектор” цих будівель взагалі не є, і не замислюються над цим питанням?

– Жоден проект висотних будівель не зможе бути погоджений без чіткого опису системи протипожежної безпеки. Інше питання – чи вистачить техніки МНС для гасіння пожежі в висотка? Але це питання МНС та правоохоронців.

Олена Тищенко, вул. Франка, 9

– Ви обіцяли на громадських слуханнях зупинити будівництво у дворі нашого будинку. Але вона триває. Ми не проти будівництва, ми проти поверховості будинку, який будується в історичній частині міста, і проти того, що наш будинок руйнується від проїздів важкої техніки через єдину арку. Допоможіть провести обстеження на аварійність нашого будинку. Особисто у мене, в квартирі в несучій стіні утворилася тріщина, в тріщинах весь фасад і тильна частина будинку, обвалюються балкони…

– Там земля відведена під індивідуальне будівництво 8-поверхового будинку. Є таке цільове призначення. Стояв індивідуальний будинок, землю відвели громадянину Латвії. Ми звернулися до суду, подали всі скарги у всі інстанції. Але суди вирішили, що там все правильно. Там твориться беззаконня, але всі служби це погодили колись.

Журналісти «Сегодня»:

– Багатьох читачів хвилює скандальне будівництво на Гончара. Люди, напевно, вже не розуміють, хто і які суди виграє. Можна їм будувати чи не можна. Так зараз там можна будувати?

– Було рішення суду, яке забороняє будівництво, а забудовник подав апеляцію. Якщо суд залишить у силі попереднє рішення суду, ми звернемося у виконавчу службу і силою зупинимо будівництво. Вони погодилися вище 8 поверхів не будувати. Але місцеві жителі наполягають на забороні будівництва та знесення того, що побудовано.

Журналісти «Сегодня»:

– Питання щодо Пейзажної алеї закритий? Де запропонували майданчик Мзс?

– Так, закритий. На найближчу сесію виноситься питання про розірвання відносин з Мзс, є рішення суду. Майданчик для них ми шукаємо.

Ніна Іванівна Жолудько, пр. Маяковського:

– Я медик, працюю на швидкій, і мене турбує, чому ніяк не добудують опіковий центр на Троєщині? Людей доводиться возити в інший район. Що в цьому приміщенні планують відкрити?

– Там все коштує 15 років. Там навіть запропонували пологовий будинок побудувати, але на це потрібні гроші. Поки їх немає. Ми в цьому році здаємо дві школи і кілька садочків.

Журналісти «Сегодня»:

– Наші читачі досі телефонують з приводу скандального будівництва на Булгакова, 9, про яку ми писали. Нагадаю, будинок будують з порушенням всіх будівельно-пожежних норм, на зеленій зоні. Люди кидаються під техніку. Ви обіцяли, що там нічого не буде – сесія скасує рішення про виділення ділянки. Як нам відомо, забудовник – син відомого політика, зараз ходить і збирає дозвільні документи. Що вже зроблено?

– Його хотіли почати будувати, але ми вчасно схаменулися. На сесію подано рішення про відміну виділення цієї ділянки. Як проголосують депутати – я не знаю. Забудовнику ми пропонуємо інші варіанти.

Журналісти «Сегодня»:

– Можна сміливо сказати, що після нашої публікації, будівництво висотки на клаптику землі біля м «Либідська» зупинилася. Що буде на місці будівництва? До речі, там досі паркан і лежить кран. Місто за свої гроші це все буде прибирати? Взагалі, яка процедура в таких випадках?

– Кран розбирають. Ми її дуже важко, якщо пам’ятаєте, зупиняли, хоча у них не було ніяких документів. Хтось має понести за це відповідальність. Порушення очевидні. Хтось же підписав ці папери. Справу порушено, але проти забудовника, а не тих, хто підписував. А це місце ми упорядкуємо.

Швейцарська будівельна компанія:

– Коли планується провести тендер на будівництво Південного автодорожнього тунелю? Попов і Каськів вже підписали меморандум.

– Поки що Далеко до тендеру. Якщо фірма хоче вкласти гроші в тунель, з подальшим концесійним використанням, ми готові це розглянути.

Ф. М. Нагорський:

– На сайті Київголовархітектури є інформація про підрозділ, який розглядає питання несвоєчасного розгляду заяв. Я свою заяву та документи на отримання будівельного паспорта відправив ще 06.12.2011 (вх. №4051), за законом мені повинні були протягом 10 днів або відповісти аргументовано відмовити. За словами керівництва управління, проблема видачі цього паспорта лежить в площині неналежного нормативного регулювання. Але мені ніхто так і не відповів.

– Не знаючи подробиць мені важко відповісти. Будівельний паспорт дає право на будівництво приватного житлового будинку. Я не знаю, на який проект р-н Нагорський послав документи. Але дуже часто ми бачимо, коли замість індивідуального приватного будинку, передбачаються 6-7 квартирні будинки, хоча вони розписують: «Кімната прийому їжі бабусі», «Кімната прийому їжі дідуся». Я це сам бачив. Звичайно, такий паспорт не узгодять. А якщо заявка стосується нормального проекту, ми обов’язково видамо документ.

Архімандрит Никон:

– На вул. Політехнічної біля метро раніше була церква, яку підірвали. Там залишився будиночок, який зараз належить ліцею №142, але їм не користуються. Священики хотіли відновити в цьому будиночку служби. Церква просить передати їм у власність. Як це зробити?

– Треба звернутися до главку комунальної власності, який розбереться, кому ця будівля належала. Ми не можемо тільки на підставі того, що церкви це потрібно, просто так віддати будівлю ліцею, навіть не використовується.

Олександр, житель Печерська:

– Жителі району ще 10 років тому звернулися до Печерської РДА з проханням відновити вежу №4 Київської фортеці на Старонаводницькій, 2. І всі ці роки ми продовжуємо писати листи. Однак, вже років 7 вона в руїнах, там живуть собаки і бомжі.

– Це пам’ятка національного значення, він підпорядкований Мінкульту. Знаю, що були пропозицію по його реставрації. Але вся документація в міністерстві.

Журналісти «Сегодня»:

– У зв’язку з прийняттям нещодавно містобудівного закону, у міста немає повноважень видавати дозволи на будівництво і забороняти ці будівництва. Ви будете звертатися до Кабміну, щоб змінити щось? Адже місто, по суті, ніяк не впливає на будівельні процеси – ми це бачимо зараз.

– Крім цього, немає повноважень по прийманню в експлуатацію. Скажу, що при початку будівництва об’єкта, головний архітектор Києва не бачить того проекту, за яким збираються будувати. Ми видаємо умови та обмеження, що там може бути. Це описова частина, що там може знаходитися. Щось спільне. Це неприйнятно. Населення запитує з нас, а ми приходимо і розводимо руками. Для початку будівництва треба подати інформацію про початок будівництва в ДАБК, який не підпорядковується місту, він дає добро, і далі ми бігаємо довкола будівництва і кричимо: «Що тут будують, ми нічого не знаємо». Ми були на містобудівній раді, вислухали думки архітекторів і звернулися до прем’єра, щоб він втрутився в цю кричущу ситуацію. Попов дуже добре сказав, що ми як пожежна команда бігаємо по будівництвах, а нам навіть гасити нічим.

Журналісти «Сегодня»:

– Нещодавно президент заявив, що скоро в країні буде можливо взяти іпотеку під низькі відсотки – 3-5%. Вже як на рівні міста це програма реалізується? Взагалі, місто буде мати до цього відношення? Хто має право отримати цю іпотеку? Яка процедура?

– Уряд зараз відпрацьовує цю програму. Дуже сподіваюся, що з другого півріччя вона повинна заробити. Мені складно говорити, як це все буде відбуватися. Особисто я це розумію, що людині, яка стоїть в черзі, ми будемо більшу частину відсотків допомагати виплачувати, а залишкову – він сам. Така іпотека дуже важлива, оскільки навіть 70 на 30 люди не в змозі виплатити. А іпотека під такі відсотки їм допомогла.

Читач:

– Михайло Ілліч, прокоментуйте, будь ласка, ситуацію з довгобудом по вул. Сім’ї Сосніних ,4а. Єдиним вартісним активом , що дозволяє знайти інвестора на завершення будівництва хоча б у майбутньому, є земельна ділянка на Позняках, набутий раніше як-раз на гроші пайовиків. Продаючи цю ділянку, Київрада позбавляє інвесторів нашого недобудови всякої надії. Ви вважаєте можливим жорстку прив’язку двох питань – виділення землі на Позняках і скерування виручених від цього коштів на завершення нашого будівництва?

– Ми на сесії 26 квітня готуємо рішення про передачу цієї ділянки, де стоять недобудовані будинки, нашому УКБ «Житлоінвестбуд». Як тільки земля стане наша – отримаємо дозвіл на будівництво об’єкта, почнемо добудовувати цей будинок.

Журналісти «Сегодня»:

Михайло Ілліч! Ви в Києві недавно, і займаєтеся його архітектурою? А які у вас улюблені місця в місті?

– Складно сказати. Я, чесно кажучи, дуже багато їжджу по місту, і коли їдеш на незаконне будівництво, на принади міста просто не звертаєш уваги. Але думаю, що таким місцем буде Андріївський узвіз.

Журналісти «Сегодня»:

– Зараз влада в країні показує свої декларації. Ви за минулий рік стали багатшими?

– Я став отримувати більше. Я працював на такій же посаді в Одесі, але там зарплата була менша. В минулому році ми свої декларації відкрили. Враховуючи, що я був чиновником меншого рангу, я розділ майна не заповнював. Це було не належить. В цьому році я його заповнив.

– А що ви там написали? Чи є у вас особняк на березі моря?

– Не маєток, а житловий будинок. І не на березі, а в Одесі. Крім того, у мене є квартира. Крім того, що я був 10 років віце-мером Одеси, працював на такій же посаді в Білгород-Дністровському майже рік. Крім того, був начальником 10 років РМВ і 5 років директором найбільшого заводу. А машина в мене «Лексус RX.

– Ваша сім’я живе в Одесі? Ви часто їздите туди? Не думаєте перевезти сім’ю до Києва?

-Одеську квартиру я хочу поміняти на київську. Дитина в другий клас піде вже в київську школу.