Коли чекати криза на ринку нерухомості?

Наступний кризовий рівень цін на загальносвітовому ринку нерухомості доведеться на 2025 рік, заявив виконавчий директор британської асоціації нерухомості NARA Підлогу Бато.

Експерт виступив з такою заявою в рамках своєї презентації на відкритті європейського конгресу Міжнародної федерацій учасників ринку нерухомості FIABCI, що відбувся на минулому тижні в Ризі (Латвія). До такого висновку виконавчий директор британської асоціації нерухомості NARA прийшов, аналізуючи попередні світові піки цін на нерухомість, які відбулися у 1973, 1989 та 2007-2008 роках. При цьому, кризи 1973 і 1989 років були локальними, вони торкнулися лише ряд країн, включаючи Великобританію. Криза 2008 року був глобальним, він вплинув на ціни на нерухомість у всіх країнах. “Очевидно, – зробив прогноз експерт, – наступна криза буде ще більш сильним”.

В цілому, на думку міжнародного експерта, загальносвітовий ринок нерухомості зараз знаходиться на підйомі. Як сказав у своїй доповіді Підлогу Бато, про це свідчать наступні показники:

  • зростаючий Індекс цін на будинки в США House Price Index (“boomtime is back”, – висловив британський експерт загальний настрій американських інвесторів в нерухомість);
  • ставки на оренду офісів у центрі Лондона вперше стали перевищувати показники 2008 року;
  • ціни на нерухомість стабілізувалися в таких країнах, як Латвія.

Президент Латвійської асоціації біржових маклерів угод з нерухомістю LANIDA Едгар Шинс пояснює стабілізацію цін у своїй країні: “Вторинка” економ-класу в Латвії вже чотири роки стоїть на місці: зростання цін на 1,5% в рік – це і є стабільність. А елітна нерухомість в центрі Риги і Юрмали ростуть на 10% у рік”