Кіпр компенсує фінансові втрати видом на проживання

Влада Кіпру намагаються врятувати свою інвестиційну репутацію спеціальними пропозиціями. Щоб залучити клієнтів і зупинити відтік вкладів, уряд Кіпру запропонувало видавати посвідку на проживання постраждалим вкладникам.

Першочергове право на отримання ВНЖ отримають вкладники, чиї втрати склали більше 3 мільйонів євро.

Реструктуризація банків Кіпру призвела до багатомільйонних втрат серед вкладників. Надання виду на проживання може виправити ситуацію або, як мінімум, знизити швидкість відтоку коштів з країни. Президент Нікос Анастасиадас уточнив, що першочерговим правом на отримання ВНЖ будуть володіти росіяни, так як саме вклади російських громадян обчислюються мільярдами євро, і можлива перспектива втратити до 60% від депозиту для багатьох вкладників послужить приводом для пошуку інших банків для зберігання своїх коштів.

На нещодавній зустрічі в Лімасолі президент Кіпру виступив перед російськими бізнесменами з подробицями програми отримання громадянства для іноземних вкладників. BBC News повідомляє, що іноземні громадяни, які відкрили рахунок раніше 5 березня 2013 року втратили більше 3 млн. євро, можуть звернутися до влади Кіпру для спрощеного отримання громадянства.

Нікас Анастасіадіс зазначив, що найближчим часом будуть внесені зміни і в нині діючу програму отримання громадянства в обмін на інвестиції, вони торкнуться мінімальної суми вкладів. Якщо раніше для отримання ВНЖ необхідно було розмістити вклади на суму від 10 млн. євро, то тепер мінімальна сума вкладів буде дорівнює 3 млн. євро.

Скасується і правило, за яким здобувачі ВНП не мали права користуватися засобами протягом 5 років – відтепер вкладники отримають можливість і користуватися коштами на депозиті, і отримувати кіпрське громадянство за спрощеною схемою. Нові зазначив, що всі ці рішення будуть реалізовані в терміновому порядку.