Кількість проблемних кредитів поступово скорочується

Проблемні банки погашають кредити шляхом реалізації заставного майна боржників.

Про це в ексклюзивному коментарі UBR.UA розповів директор аналітичного департаменту фінансово-аналітичної групи Pro-Consulting Олександр Соколов.

Скорочення частки прострочені кредитів у вересні до 10,1%, за словами експерта, пов’язано з тим, що банки проводять активну роботу з простроченими кредитами. “Адже з місяця в місяць спостерігався постійне зростання цього показника. Тобто, більшість банків, особливо великих, досить активно працювали з даним типом боржників – це з одного боку. З іншого боку, досить активно почався розвиватися саме колекторський бізнес, відповідно, як безпосередній сегмент, який займався даними простроченими кредитами”, – зазначає він.

За словами Олександра Соколова, ці чинники в першу чергу могли вплинути на таке скорочення, але потрібно враховувати і те, що даний показник протягом двох останніх років ріс. “Тому певне скорочення у відносних величинах, воно досить висока, але в загальних показниках поки це ще не такий суттєвий показник”, – вважає він.

Також експерт називає й інші причини скорочення прострочених кредитів, адже частина виплачується позичальниками, а частину завдяки активній роботі та застосування іншої методики банками. “Можна говорити, що люди стали більше виплачувати кредити. Крім цього, прострочені кредити скоротилися завдяки продажу заставного майна, яке було відібрано у неплатника, а також завдяки пролонгації кредитів, тобто відбувається реструктуризація і він потрапляє в розряд звичайних кредитів”, – розповідає він.

У той же час він вважає, що обсяг видачі кредитів на зменшення кількості проблемних кредитів не вплинуло. “Враховуючи світову фінансову ситуацію і відгомони 2008 року, поки говорити про те, що банки активно почали видавати кредити, не можна. Швидше за все банки почали активніше працювати саме з простроченою заборгованістю”, – говорить він.

Нагадаємо, частка прострочених кредитів в Україні у вересні скоротився до 10,1%. Частка простроченої заборгованості за кредитами в Україні у вересні 2011 року скоротилася на 0,22 процентного пункту – до 10,07% (на початок 2011 року – 11,24%) загальної суми виданих кредитів. В абсолютному вираженні обсяг простроченої кредитної заборгованості за минулий місяць скоротився на 0,45% – до 82,772 млрд грн на тлі зростання загального обсягу наданих кредитів на 1,7% – до 821,685 млрд грн. За січень-вересень обсяг простроченої кредитної заборгованості скоротився на 2,45%, а обсяг наданих кредитів зріс на 8,83%.