Кількість орендних квартир на ринку Торонто скорочується

Орендувати житло в Торонто стає все важче.

Незважаючи на будівельний бум останніх років і поява величезної кількості квартир у висотних кондомініумах Великого Торонто, попит на орендне житло в місті продовжує залишатися високим, а пропозиція такого житла – низьким.

За оцінками Canada Mortgage and Housing Corporation, рейт вакансій у мегаполісі залишається на самому низькому за останнє десятиріччя рівні: 1.7% – для багатоквартирних житлових будинків і 1.2% – для квартир в кондомініумах.

Рік за роком кількість вакансій в кондо знижується, хоча у жовтні 2012 року спостерігалося 6%-ве збільшення кондо, що здаються в оренду, порівняно з жовтнем 2011 року. І це при тому, що вартість оренди квартири в кондомініумі майже на 40% вище, ніж квартири в житловому будинку.

Згідно зі звітом, середні розцінки оренди житла у Великому Торонто в різних видах будівель наступні:

– квартира з однією спальнею в житловому будинку – $1,003 в місяць, в кондо – $1,430,
– квартира з двома спальнями в житловому будинку – $1,170 в місяць, в кондо – 1,586.

Оренда квартири обходиться дорожче в Торонто Сіті:

– квартира з однією спальнею в житловому будинку – $1,010 в місяць, в кондо – $1,456,
– квартира з двома спальнями в житловому будинку – $1,194 в місяць, в кондо – $1,602.

За оцінками експертів, 33% квартир в кондо у Великому Торонто належать інвесторам і здаються в оренду, власники в них не живуть.

Найбільшим попитом користуються орендні квартири в кондомініумах в даунтауні Торонто, регіонах Північний Йорк і Пив.

Експерти пояснюють високий попит на орендне житло у Великому Торонто тим, що на ринку праці з’явилися нові робочі місця, а значить, багато молоді може дозволити собі жити окремо від батьків, число покупців першого житла скоротилося, а насичення ринку новими орендними квартирами не сталося, незважаючи на те, що в найбільшому канадському мегаполісі з’явилися сотні хмарочосів зі скла і бетону, що пропонують красиві, сучасні, комфортабельні квартири з безліччю додаткових зручностей у вигляді басейнів, спортивних залів, кімнат для спільних заходів та урочистостей, саун тощо

Нагадаємо, Канада входить в ТОП-7 найбільш привабливих країн для бізнес-імміграції.