Кілька ТЦ у регіонах можуть бути продані в 2013 році

Значної активності інвесторів щодо купівлі нерухомості до кінця 2013 року не очікується, можливі кілька угод з придбання торгових центрів у регіонах і хороших ділянок локальними девелоперами, вважають опитані агентством експерти консалтингових компаній, що працюють в Україні.

«Не очікуємо ніякої суперактивності, крім продажу кількох діючих торгових центрів в регіонах. Швидше за все, за весь 2013 рік відбудеться від 2 до 3-4 різних угод, в яких покупцями будуть не західні, а приватні українські або російські інвестори. Також є активність з боку ряду іноземних інвесторів не з Європи, які озвучили чіткі умови прибутковості та категорії об’єктів, в яких зацікавлені», – сказав керуючий партнер міжнародної консалтингової компанії в сфері комерційної нерухомості CBRE в Україні Радомир Цуркан.

Глава офісу Jones Lang LaSalle в Україні Дмитро Сенниченко допускає вірогідність укладення інвестугод з якісними об’єктами нерухомості до кінця 2013 року.

«Незважаючи на низький рівень інвестиційної активності на ринку, ряд об’єктів маркетируется для продажу, в тому числі тривають процеси продажу, розпочаті в минулому році. Враховуючи відкладену інвестиційну активність, достатній ступінь ліквідності (наявності вільних грошових коштів) і поява нових локальних гравців на ринку, можна очікувати зміни власників як якісних проектів на стадії будівництва, так і діючих об’єктів», – вважає Сенниченко.

Директор департаменту інвестицій компанії DTZ в Україні Наталія Стельмах, в свою чергу, вважає, що з урахуванням недоступності для покупців кредитного плеча, очікувати закриття великих інвестиційних угод по нерухомості до кінця цього року не варто. «Розглядаються всі сегменти нерухомості, але найбільш популярні найякісніші, генеруючі орендний дохід, офісні і торгові центри. Спостерігається інтерес до якісних будівельних майданчиків, тому можливе придбання хороших ділянок локальними девелоперами», – сказала вона.

За її словами, об’єкти нерухомості для покупки сьогодні розглядають більше українці, ніж іноземці. «Більшість іноземних інвесторів уже вийшли або намагаються вийти з країни, оскільки об’єктивно вони володіють об’єктами 4-5 років з активних років 2007 – 2008 і зараз хочуть інвестувати в інші ринки», – додає вона.