Кілька слів про ринку вторинної житлової нерухомості

Існує уявлення про те, що нерухомість – це основний показник добробуту і матеріального успіху людини. Житлову проблему прагнуть вирішити всі, але на новобудови грошей часто не вистачає, тому багато купують житло на вторинному ринку, де можна знайти квартири за цінами, які значно нижче вартості новозбудованого житла.

Вторинний ринок житла – це сфера, де здійснюються операції з нерухомістю, у якої вже були власники. Якщо купується квартира пройшла не через одні руки, змінюючи власників, то не можна бути повністю впевненим у юридичної чистоти угоди. Чим більше число власників було у квартири, тим вище ймовірність можливих юридичних проблем.

Купуючи квартиру на вторинному ринку житла, обов’язково потрібно перевірити її історію. Але навіть самий досвідчений фахівець по операціях з нерухомістю, не завжди може зібрати достатньо повну інформацію, щоб з упевненістю стверджувати, що після покупки квартири не виникне жодних проблем з колишніми власниками. Тому потрібно дуже уважно ставитися до питання юридичної чистоти угоди. Якщо квартира влаштовує за всіма параметрами, але є хоча б найменший сумнів у тому, що з її історією не все чисто, то краще відмовитися від угоди.

Вторинний ринок житла привабливий, в першу чергу, своїм різноманіттям і багатством вибору. На ньому представлені квартири різних цінових категорій і якості. Залежно від якісного і цінового рівня можна виділити наступні типи вторинного житла:

  • низькоякісне житло – це квартири, які не оснащені всіма зручностями (можуть бути відсутніми вода, каналізація, центральне опалення), у будинках, що мають не більше трьох поверхів;
  • стандартне житло – це квартири з суміжними кімнатами і кухнями невеликих площ в типових будинках, мають до 16 поверхів;
  • поліпшене житло – це квартири з ізольованими кімнатами і підсобними приміщеннями в типових будинках, що мають понад 16 поверхів;
  • елітне житло – це квартири в будинках, побудованих за спеціальними проектами, розташованих в центральних районах міста і оснащених додатковими вигодами (підземні паркування, охорона).

При купівлі вторинного житла, слід враховувати особливості його ціноутворення. По-перше, ціна вторинного житла дуже сильно залежить від того, де воно розташоване. Квартири в центральних районах міста, що мають добре розвинену інфраструктуру, будуть коштувати дорожче, ніж житло на околиці. По-друге, вартість квартири на вторинному ринку залежить від її стану і внутрішньої обробки. І, нарешті, самою головною особливістю ціноутворення на ринку вторинного житла є правило: чим більше площа квартири, тим менше вартість одного квадратного метра в ній.