Капіталовкладення у нерухомість Києва: вересень 2011 р.

У вересні 2011 року обсяг капіталовкладень у нерухомість столиці порівняно з серпнем збільшився на 25% і склав 62 млн. 550 тис. дол. За результатами всіх проведених протягом вересня угод, співвідношення продажу до оренди склало 47,5% на 52,5% на користь угод по оренді.

Найбільш доступними об’єктами, проданими у вересні, стали: однокімнатна «гостинка» площею 23 кв. м на просп. Науки, вартість 40 тис. дол.; однокімнатна квартира по вул. Житкова площею 30 кв. м, за ціною 43,5 тис. дол., і однокімнатна квартира по вул. Гната Юри, площею 34 кв. м за ціною 50 тис. дол. (з новим ремонтом та вбудованою технікою). З двокімнатних найбільш доступною стала квартира площею 46 кв. м, на вул. Туполєва, яка була продана за 55 тис. дол. З трикімнатних найбільш бюджетним варіантом була квартира площею 54 кв. м на вул. Ушинського, реалізована за ціною 68,5 тис. дол. (стан, що потребує ремонту). Також у вересні можна було придбати земельну ділянку площею 15 соток в с Петрівське за 40 тис. дол.

Сегмент до 100 тис. дол. США у вересні зайняв частку 67,1% від загальної кількості угод, що на 1,7% нижче показників серпня. Більше половини угод у цієї категорії (52,3%) були представлені однокімнатними квартирами, розташованими у всіх районах столиці, включаючи центральні. Двокімнатні квартири (32,5%) продавалися в Святошинському, Деснянському, Дніпровському, Дарницькому і Голосіївському районах. Частка трикімнатних квартир склала 11,9% і представлена житлом у Дарницькому, Деснянському, Святошинському та Шевченківському (Нивки) районах столиці. Чотирикімнатні квартири склали 3,3% від загальної кількості угод в даній ціновій категорії.

Цінова категорія 100-200 тис. дол. за підсумками вересня склала 22,8%. В порівнянні з попереднім місяцем, частка даного сегменту збільшилася на 1,3%. Ця категорія складається переважно з двокімнатного (34,8%) і трикімнатного (40,6%) житла, а також однокімнатних (10,4%) та багатокімнатних (5,8%) квартир. В даній категорії серед покупців були популярні Солом’янський, Дарницький, Подільський, Оболонський та Печерський райони столиці. Також в цій категорії були придбані офісні приміщення (8,4%), переважно на лівому березі столиці.

В категорії вартістю 200-300 тис. дол. у вересні було укладено 5,8% угод, що на 1% більше, ніж у серпні. Тут впевнено домінують трикімнатні (59%) квартири. Двокімнатне житло (22,7%), а також багатокімнатні апартаменти (4,5%) були придбані у Печерському, Солом’янському, Оболонському та Шевченківському районах. В даному ціновому діапазоні були також придбані офісні приміщення (5,4%) і заміські будинки (8,4%).

«У вересні домінуючу частку ринку продажів, як і раніше займає економ-сегмент (об’єкти вартістю до 100 тис. дол.). Однак тенденція зростання кількості угод у ціновій категорії 150-250 тис. дол. також посилюється, що дає нам всі підстави для оптимістичних очікувань від осіннього сезону. До кінця поточного року ми можемо прогнозувати цінову стабільність у всіх сегментах ринках, зростання кількості угод на 14-18% за весь період, а також, традиційне збільшення попиту на більш дорогі об’єкти (в ціновому діапазоні 250-450 тис. дол.) приблизно з середини листопада і до новорічних свят», – озвучила спостереження і прогнози Генеральний директор АН «Благовіст» Ірина Луханіна.