Каналізація в заміському будинку

У міських квартирах проблеми з установкою каналізації вирішуються централізовано, тому мало хто знайомий з її системою і пристроєм, поки не настане пора облаштовувати заміський будинок. Але сьогодні провести таку систему на дачі або в селищі нескладно, головне — визначитися з її видом.

Зовнішня каналізація призначена для того, щоб вивести відходи з ділянки і скинути їх у магістральну лінію. Існує і автономна каналізація, яка проектується під конкретну будівлю і не залежить від інших очисних споруд. Саме про цих конструкціях і піде мова.

Як на своїй ділянці домогтися очищення води? Для цього є кілька методів. Один з найпоширеніших — природне очищення. Вона передбачає використання септиків. На ділянці встановлюються так звані відстійники, всередині яких розташовується кілька блоків. У кожній секції рідина проходить свій вид очищення, і на виході виходить придатна для використання в господарстві вода.

Після всіх секцій вода потрапляє на шар ґрунту, де відбувається природний дренаж. Таку систему можна закопати в землю, вона не дає неприємного запаху і не забруднює ділянку. Однак за септиком потрібно стежити, раз на рік, викликати спеціалістів для огляду. Септики — один з найбільш доступних і простих в експлуатації пристроїв. По співвідношенню продуктивності і ціни вони, мабуть, не мають собі рівних. Але і у неї є аналоги.

Так, існує і система біологічної очистки з допомогою мікроорганізмів. Біофільтри хороші тим, що очищену з їх допомогою воду дозволено скидати у водойми. Дійсно, рівень очищення досягає 98%. Крім того, немає неприємного запаху, термін служби можна назвати значним. Таку систему є сенс встановлювати в котеджах заміських селищ, тому що вона стабільно працює і не вимагає частого огляду. Все це дозволяє окупити витрати на її установку. Біофільтри можуть здійснювати і доочистку, наприклад, за допомогою хлорування, ультрафіолету або биоферметных добавок.

Перш ніж зупинитися на одній із запропонованих типів каналізації або вибрати традиційну систему (вигрібну яму, накопичувальну ємність), варто відповісти на кілька запитань. Чи готові Ви миритися з неприємним запахом на ділянці? Наскільки Ви дбаєте про навколишнє середовище? Чи важливо Вам мати теплий туалет чи достатньо буде дощатого будиночка на вулиці? Якщо відповіді позитивні, тоді варто придбати для котеджу систему природного очищення води.