Кабмін збільшив з 1 січня 2012 р нормативно-грошову оцінку землі в 1,7 рази

Кабінет міністрів України прийняв рішення збільшити нормативно-грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення в 1,7 рази, повідомляється в прес-релізі Державного агентства земельних ресурсів (Держземагентства) з посиланням на відповідну постанову уряду.

“Кабмін своєю постановою збільшив коефіцієнт розрахунку нормативної грошової оцінки земель товарного виробництва в 1,7 рази. Якщо на сьогоднішній день гектар ріллі в середньому коштує 11,8 тис. грн, то з наступного року ціна зросте до 20 тис. грн. Відповідно, вдвічі зросте і орендна плата за використання земельних паїв – в середньому до 700 гривень за гектар”, – повідомляється в прес-релізі, пише Інтерфакс.

Як повідомляється в прес-релізі з посиланням на заступника голови Держземагентства Миколи Калюжного, керівники сільгосппідприємств, фермери, які обробляють понад 100 га ріллі, повинні до 1 січня 2012 року розробити проекти землеустрою, що забезпечують екологічно-економічне обґрунтування сівозмін та впорядкування угідь.

“Кожен з голів сільгосппідприємств і фермерів сподівається, що Верховна Рада в наступний раз відкладе введення штрафних санкцій за невиконання цієї норми закону ще на рік. Цього не буде. Вже підготовлено законопроект “Про держпідтримку збереження і відновлення родючості грунтів”, яким передбачено економічне стимулювання сільськогосподарських товаровиробників до виконання природоохоронних заходів та забезпечення відновлення і поліпшення стану українських ґрунтів. Також буде працювати виїзна сертифікована лабораторія, яка стежитиме за охороною земель”, – цитує прес-служба Н.Калюжного.

Раніше Держземагентство повідомляло про плани вже в 2011 році апробувати нову нормативно-грошову оцінку землі в шести областях і вже з 1 січня 2012 року або максимум з 1 червня повністю перерахувати всі землі за новими цінами.